Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

Filmy i kreskówki - My Little Pony: Friendship is Magic

Simbax - 25-12-2011, 00:16
Temat postu: My Little Pony: Friendship is Magic
Zanim zhejtujesz, przeczytaj ze zrozumieniem przynajmniej ten post.

Spróbuję odgadnąć twoje pierwsze myśli, czytelniku, po zobaczeniu tematu. "WTF?", "koleś ogląda kucyki? hahaha", "pedał", "gej" lub "omg kolejny pajac...". Byłem blisko, prawda? Chyba, że już należysz do fandomu albo jesteś tolerancyjny i po prostu chcesz zobaczyć, o co z tym całym szajsem chodzi. Bronies mogą od razu przejść do dalszej części, żeby wytknąć mi ewentualne błędy itd. Tymczasem całej reszcie spróbuję wytłumaczyć powoli i spokojnie wszystko po kolei.

Na początek kilka informacji. Targetem serialu miały być małe dziewczynki, a jego zadanie to promować zabawki. Średnia wieku oglądających: ok. 23 lata. W tej chwili ta wartość spada ze względu na polubienie serialu przez znanych YouTuberów, którzy oczywiście mają widzów w wieku z pewnością niższym.

Powie ci to każdy, podkreślam, każdy, starszy fan My Little Pony: "Byłem sceptycznie nastawiony, gdy zacząłem to oglądać. Jednak obejrzałem cały sezon i się wciągnąłem!". Widzisz, nie różniliśmy się od ciebie, czytelniku. Byliśmy całkiem normalnymi ludźmi, którzy nawet nigdy nie pomyśleli o tym, żeby oglądać kucyki. Co więcej, my wciąż jesteśmy normalnymi ludźmi. My Little Pony to tylko kolejne zainteresowanie, takie jak programowanie, grafika, fotografia, taniec, filmy... Chociaż niektórzy twierdzą, że serial wywarł pewien wpływ na ich życie, zachowanie itp. Nic w tym dziwnego, wszystko może w nas coś zmienić.

Skąd to złe nastawienie do tej bajki? Cóż, to za sprawą starszych generacji (FiM jest czwartą). Poprzednio faktycznie oglądanie kucyków było żałosne, bajka brzydka, bez fabuły i żadnego sensu. Ale to temat na oddzielny tekst.

Skoro już sobie wyjaśniliśmy, że nie jesteśmy "pedałami" (nie biorę odpowiedzialności za pojedyncze jednostki, w każdym klubie może się zdarzyć czarna owca) czas sobie powiedzieć, dlaczego właściwie to oglądamy. Odpowiedź na to pytanie wymaga chwilę zastanowienia. Postaram się wymienić wszystkie możliwe powody w punktach, choć oczywiście każdy ma swój i na pewno nie wszystkie będą się zgadzać:
* muzyka (Daniel Ingram wykonuje kawał dobrej roboty, główną twórczością fandomu są właśnie remixy, piosenki inspirowane MLP i covery. Po prostu piosenki mają sensowne słowa i przyjemnie się ich słucha, zwłaszcza że aktorki podkładające głosy ładnie śpiewają.)
* humor, cukierkowatość, narkotyk (W czasie oglądania nie raz i nie dwa się uśmiejemy, a na pewno sobie poprawimy swój nastrój. Żarty nie są kretyńskie.)
* stare bajki (Chyba największy wpływ miało właśnie to, nawet jeśli niektórzy nie są do końca tego świadomi. Większość z nas wychowywała się na bajkach pokroju Tom i Jerry, Looney Tunes [tak się to pisze?], X-Man, Ed, Edd i Eddy, Dom dla Zmyślonych Przyjaciół Pani Foster, Atomówki, i tak mógłbym wymieniać dalej. Pokazywały przemoc w zabawny sposób, nie wpływający na psychikę dziecka, jednocześnie miały morał, były ciekawe, a przede wszystkim bawiły. Niestety tego w dzisiejszych bajkach brakuje i to co leci w telewizji potrafi wywołać odruch wymiotny i załamanie się nad dziećmi to oglądającymi.)
* animacje i grafika (Płynne, proste, cukierkowe, słowem - miłe dla oka. Serio, widać czasami sporą różnicę w jakości porównując MLP z niektórymi shitami na Cartoon Network.)
* ludzie w fandomie (Wkręceni przez znajomych, idących śladem swojego idola itp. Akurat fandom MLP jest bardzo ciekawy, powiedziałbym wręcz, że fantastyczny. Ludziom udaje się kontaktować z osobami pracującymi przy serialu. Ba, nawet zgadzają się na wywiad czy zaśpiewanie w oryginalnej piosence inspirowanej tą bajką. Co chwile pojawiają się wzmianki o Pony Meetach, czyli zorganizowanych spotkaniach fanów. W dodatku sama reguła "LOVE & TOLERANCE", której się trzyma większość fanów, sprawia, że ludzie są z reguły tolerancyjni, mili i niegłupi.)
* inspiracja (Dzięki serialowi ludzie mają skąd czerpać inspiracje, co owocuje pojawianiem się wspaniałych prac i rozwijaniu swojej strony artystycznej. Niektórzy nawet z tego powodu zaczęli swoją przygodę z grafiką, muzyką, cosplayem, może nawet programowaniem [powstało i powstaje coraz więcej gier o FiM].

To powinno wystarczyć. I tak już chyba zbyt wielką ścianę tekstu tu walnąłem. Co ci pozostaje? Obejrzyj chociaż jeden odcinek. Patrz na to pobłażliwym wzrokiem, tak jak my na początku. Nie spodoba ci się - ok, ale nie nabijaj się z ludzi to lubiących i po prostu nie hejtuj, grzecznie wyraź swoją opinię i zapomnij. Spodoba ci się - super. Niżej już suche informacje o samym serialu i odcinki, które polecam obejrzeć na początek.

Simbax - 25-12-2011, 11:03

My Little Pony: Friendship is Magic




Rok premiery na świecie: 2010 rok (kanał The Hub) (obecnie)
Rok premiery w Polsce: 2011 rok (kanał Mini Mini) (obecnie)
Gatunek: animowany, fantastyczny, komedia
Język: angielski
Top dubbing: polski, szwedzki
Główny muzyk: Daniel Ingram
Twórca: Lauren Faust (Warto wspomnieć, że ta pani odpowiada za Atomówki i Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster. To dobry powód, żeby oglądać ten serial.)
Produkcja: sezon 1 wyemitowany, sezon 2 wyemitowany, plotka głosi, że sezon 3 w produkcji

Opis: Najogólniej mówiąc serial dotyczy różnych przygód sześciu kucyków mieszkających w Ponyville w krainie Equestria. Każda reprezentuje jeden z Elementów Harmonii, które są odzwierciedleniem ich najlepszych cech: magii (Twilight Sparkle), lojalności (Rainbow Dash), szczerości (Applejack), hojności (Rarity), śmiechu (Pinkie Pie) i dobroci (Fluttershy). Ich przyjaźń jest wzorowa, ale i ciągle wystawiana na próbę. Twilight wysyła listy księżniczce Celestii, o tym czego się "nauczyła dzisiaj o przyjaźni" (morał z odcinka). W drugim sezonie robią to już wszystkie kucyki, w zależności od tego, który był bohaterem odcinka.
W serialu wyraźnie widać nawiązania do różnych innych tworów kulturowych m.in. starych bajek, kultowych filmów. Fabuła każdego odcinka jest ciekawa i, w przeciwieństwie do poprzednich generacji, ma sens. Nie braknie też żartów i humoru. W drugim sezonie serial stał się bardziej przychylnym starszą, męską częścią fanów. Pojawiło się jeszcze więcej nawiązań, piosenek, humoru i nowych memów.

Słówko o uniwersum: Świat przedstawiony w bajce nosi nazwę Equestria, panuje w nim monarchia absolutna. Są cztery gatunki kucyków:
- ziemne - zwykłe,
- pegazy - latające, kierują pogodą,
- jednorożce - tylko one potrafią się posługiwać magią,
- tzw. alicorn - połączenie pegaza i jednorożca, tylko trzy* postacie, bardzo potężne.
Większość akcji serialu dzieje się w miasteczku zwanym Ponyville. W trakcie pojedynczych odcinków bohaterki znajdują się również w innych miejscach np. Applelosa (odpowiednik Dzikiego Zachodu) czy Canterlot (stolica Equestrii).
Elementy Harmonii to było sześć kamieni, które w połączeniu ze sobą wyzwalały ogromną moc, która między innymi pozwoliła przemienić Nightmare Moon z powrotem w księżniczkę Lunę (S01E02) lub pokonać ducha chaosu Discorda (S02E02). Po zniszczeniu kamieni, moc została rozdzielona pomiędzy sześć głównych bohaterek, każda reprezentuje jeden z nich i jest jej główną cechą charakteru.
Oprócz tego występują czasami stworzenia z mitologii i fantastyki np. smok, mantikora, hydra itp.

Gdzie można oglądać?:
- telewizja Hub w Ameryce, można kupić każdy odcinek na iTunes
- 1 sezon w jednym filmie http://www.youtube.com/watch?v=ueWZBsrfPsk (link dzięki MROCZA)
- napisy/dubbing po polsku: HASBRO uczepiło się praw autorskich, kolejni użytkownicy są zmuszeni usuwać filmy. Trzeba samemu szukać. Z plikiem z samymi napisami nie powinno być problemu. Oprócz tego polski dubbing (który mimo wszystko odradzam) jest emitowany na stacji Mini Mini.
- oryginały 1080p bez napisów usuwane ze względu na prawa autorskie :( Ale bez problemu można znaleźć, wystarczy wklepać nazwę odcinka. Aktualne linki pojawiają się na For glorious Eqestria (link niżej).

Przydatne linki:
For glorious Equestria (centrum polskiego fandomu)
Equestria Daily (centrum fandomu)
My Little Pony Wiki

Wytykać wszelkie błędy, literówki i nieścisłości. Starałem się podać tylko najważniejsze informacje.

* Celestia i Luna, [spoiler] trzeci Alicorn ma się pojawić w jednym z odcinków drugiego sezonu[/spoiler]

Raptor - 25-12-2011, 17:02

Nie wiem, czy w tym temacie wypada, ale wstawiam tu swoją pracę. Nie interesuję się jakoś szczególnie MLP. Ba, nawet nie oglądałem czegokolwiek, oprócz filmików YouTube, które pokazywał Simbax. Nudziło mi się, i postanowiłem sprawdzić, co oferuje Pony Creator. Okazało się, że jest to całkiem precyzyjne narzędzie. Zrobiłem swojego Raptora (PonyCode: 2S2S006091047700BA7F0003A1000CE18UI183720D0000014157CC3FFE36360Y107F3FCC004CB2), a potem postanowiłem połączyć go jakoś z moim prawdziwym "zboczeniem". I wyszło takie coś, co można by jeszcze jakoś poprawić (zwłaszcza obramowanie, w którym można by wygładzić i poprawić kolory):
Simbax - 25-12-2011, 18:25

Wygładź obramowanie, dodaj jakiś cień i avatar jak się patrzy ;) BTW Muszę sobie mój zmienić, bo szczurze mówiąc nie podoba mi się ten kucyk.
Mrocza - 25-12-2011, 19:18

http://www.youtube.com/watch?v=ueWZBsrfPsk <-- Cały pierwszy sezon.

Teraz tylko czekać na drugi. Najnowszy odcinek to chyba S02E12.
Nie wiecie przypadkiem jak to wygląda w wersji z polskim dubbingiem?

Chyba muszę zmienić avatar na kucyka bo teraz mi się trochę głupio tutaj pisze.

Simbax - 25-12-2011, 19:36

MROCZA napisał/a:
Nie wiecie przypadkiem jak to wygląda w wersji z polskim dubbingiem?


Polska aktorka podkładająca głos pod Rainbow Dash oświadczyła, że nic nie wiadomo. Jeśli się nawet ten pierwszy sezon przyjmie, to i tak zaczną nagrywać dopiero po wyemitowaniu całego sezonu drugiego.

[ Dodano: 25-12-2011, 19:55 ]
Mała aktualizacja.

Mrocza - 25-12-2011, 23:02

Pod Rainbow Dash głos podkłada Agnieszka Mrozińska.
W oryginalnej wersji mają już nagrane dwa sezony, a trzeci jest w produkcji.

Polski dubbing jest już nagrany dla sezonu pierwszego, a dla drugiego zaczną nagrywać kiedy wyemitują cały oryginalny sezon drugi? Czy źle Cię zrozumiałem?

Berserker - 26-12-2011, 01:01

Moze bym obejrzal, ale generalnie takie cukierkowate klimaty powoduja u mnie odruch wymiotny. W kazdym razie lepsze to od anime.
Simbax - 26-12-2011, 10:57

MROCZA napisał/a:
Polski dubbing jest już nagrany dla sezonu pierwszego, a dla drugiego zaczną nagrywać kiedy wyemitują cały oryginalny sezon drugi?


Tak. Świat opiera się na pieniądzach, nie nagrają dubbingu do drugiego sezonu, jeśli nikt nie będzie oglądał pierwszego. Nie zaczną też robić dubbingu do drugiego, jeśli wszystkie odcinki się nie pojawią.

Berserker napisał/a:
generalnie takie cukierkowate klimaty powoduja u mnie odruch wymiotny


Od wcześniejszych generacji można było dostać cukrzycy :-?

Thorin12 - 28-12-2011, 20:41

Cytat:
* źródło memów



Czyli wg. ciebie, cały internet opiera się tylko na memach z MLP?

Jest wiele, WIELE więcej dobrych memów, niż te z MLP. Tak po prawdzie to z MLP mamy tylko Reaction images które gdzieś tam znajdzie się na 4chanie czy na 9gag'u.

@topic

Moja opinia o mlp jest taka: Nie jestem hejterem tego, ale też nie jestem fanem

Simbax - 28-12-2011, 21:09

Thorin12 napisał/a:
Czyli wg. ciebie, cały internet opiera się tylko na memach z MLP?


Gdzie tak napisałem?

Thorin12 - 28-12-2011, 22:12

w tym sformułowaniu "źródło" mi coś nie pasuje...

Ja kto przeczytałem to odebrałem to tak, jakby wszystkie memy w necie wypłynęły z mlp

Simbax - 28-12-2011, 22:16

Thorin12 napisał/a:
w tym sformułowaniu "źródło" mi coś nie pasuje...


To jak mam napisać? "Dużo memów"? "Memy"? Może to po prostu wykreślę...

Thorin12 - 28-12-2011, 22:16

Co chciałem powiedzieć to to, że mogłeś to bardziej sprecyzować np "źródło NOWYCH memów"

W programowaniu jest podobnie, jak nie precyzujesz czegoś to ci weźmie wartość domyślną.

Simbax - 28-12-2011, 22:26

Thorin12 napisał/a:
W programowaniu jest podobnie, jak nie precyzujesz czegoś to ci weźmie wartość domyślną.


Ciekawe porównanie.

Wykreślam to, bo tak sobie na to patrzę i myślę "dobra, nikt chyba nie ogląda mlp dla memów...".

Emxx52 - 29-12-2011, 15:57

Muszę Ci przyznać Simbaxie, że masz bardzo ciekawe zainteresowania. Pierwsze z nich objawiłeś nam po zmianie nicku. Chodzi mi o zainteresowanie 'Królem lwem' oczywiście. O MLP nie powiem, że jest złe bo nigdy nie oglądałem (zawsze mnie odrzucało - dopiero teraz widzę Twoim przykładem, że można to wogle oglądać). Zainteresowanie myślę, że takie jak inne. Grunt, że to zainteresowanie wogle jest, a nie przychodzi taki 'niezainteresowany' do domu, włącza kompa i siada przy Leszku
Simbax - 29-12-2011, 16:19

Emxx52 napisał/a:
Muszę Ci przyznać Simbaxie, że masz bardzo ciekawe zainteresowania.


Kiedyś interesowałem się jeszcze zjawiskami paranormalnymi, to znaczy nadal, ale już znacznie mniej =) Jestem nienormalny :<

Emxx52 napisał/a:
dopiero teraz widzę Twoim przykładem, że można to wogle oglądać


Powtórzę to po raz setny, to starsze generacje wyrobiły złe zdanie o MLP, ale FiM to zmieniło. Przynajmniej u Bronich...

Mrocza - 29-12-2011, 17:54

Potwierdzam. FIM jest o niebo lepsze od starych generacji MLP mimo że wielu bohaterów było wzorowanych na odpowiednikach ze starej wersji.

Czytałem na stronie mlp.wikia.com Możesz ją dodać do przydatnych linków. Jest tam WSZYSTKO.

Simbax - 29-12-2011, 18:12

Zrobione.
Mrocza - 30-12-2011, 07:45

Patrzcie co znalazłem w Tesco:



Simbax - 30-12-2011, 11:21

Wybieram się do Tesco już jakiś miesiąc, ale lenistwo jak zawsze się nie poddaje :P Jest jeszcze pudełko z nieprzeźroczystymi opakowaniami i numerkiem. Można sobie wyciągnąć i mieć nadzieję, że się wylosowało tego kucyka, którego się chciało albo ściągnąć z internetu listę co jaki numerek oznacza :>
Mrocza - 03-01-2012, 07:06

http://mylittlebrony.blog...-ponyville.html <-- O_o
Simbax - 03-01-2012, 14:32

Nie chce mi się czytać, ale wspomnę o zanimowanym fanficu "Cupcakes", bardzo popularny i... no cóż, popsuje wam pewnie kolację. http://www.newgrounds.com/portal/view/582081
Jak ktoś chce przeczytać oryginał to sobie znajdzie.

Ciekawostka: ten fanfic powstał PRZED wyemitowaniem odcinka z Pinkaminą...

Mrocza - 07-01-2012, 12:37

W oryginalnym projekcie Pinkie Pie miała być pegazem a Fluttershy nie. Szkoda, że to zmienili.

I jeszcze coś:


I'm in stage four. Which stage you are in?

Simbax - 07-01-2012, 12:59

Five. Prawie wszyscy znajomi wiedzą, ale nikt się o dziwo nie czepia.
Mrocza - 09-01-2012, 09:19

http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/My_Little_Pony <-- To jest fajne!

Udało mi się wkręcić kumpla. Najpierw puściłem mu Rainbow Dash Theme by AcousticPony. Stwierdził, że to bardzo fajny kawałek. Więc puściłem mu jeszcze Applejack Theme by RainbowCrash88. Też mu się spodobało! Więc z uśmiechem na ustach puściłem mu Winter Wrap Up 8-bit. Już podejrzewał, że coś jest nie tak. Na koniec pokazałem mu oryginalny kawałek Winter Wrap Up. Zorientował się o co chodzi przy pierwszym słowie "everypony". Zniesmaczony powiedział, że obejrzy jeden odcinek. :mrgreen:

Now he is in stage 2. Seed has been planted. :-D

Simbax - 09-01-2012, 12:28

GJ Mrocza. Mi się udało tylko jednego :P
Mrocza - 09-01-2012, 13:10

Spokojnie. Nie mówię hop. Zobaczę jak się to rozwinie. Jeszcze go nie pytałem czy mu się spodobało. Ty też kogoś nawróciłeś?
Raptor - 09-01-2012, 15:05

Mrocza napisał/a:
nawróciłeś

Ojejuś Christuś Nazareński. Do czegóż to urosło!? Łolaboga! Sekciarze, bezbożnicy, antychrysty!



:mrgreen:

Simbax - 09-01-2012, 16:38

Tak, w sumie tylko częściowo. JJay, CTSG i DuDul (tacy sławni goście na YouTube, jakby ktoś nie wiedział ;P) zorganizowali maraton, kolega na początku wbił tylko po to, żeby się pośmiać, a następnego dnia jak do niego napisałem, to już kończył oglądać ostatni odcinek :)
Simbax - 11-01-2012, 14:44

http://www.youtube.com/watch?v=_t82KMf4chU

Moja reakcja: KLIK

Mrocza - 11-01-2012, 19:21

Szkoda ale płakał nie będę bo i tak oglądam tylko w oryginale.

Był kiedyś taki kanał BroniesFTW i tam były wszystkie odcinki ale go zdjęli. Zawsze się znajdzie wersja w HD, nie trzeba długo szukać.

[ Dodano: 11-01-2012, 19:53 ]
Fanatyczny Fan MLP.

Simbax - 18-01-2012, 15:10

http://www.youtube.com/watch?v=BgNn8RLHrhk
A Long Way from Equestria

Muszę to tu wrzucić, ta piosenka jest imo świetna... Zwłaszcza słowa. Są w opisie filmu. Tu me zacne tłumaczenie, za kilkoma wersami miałem problem, więc popraw ktoś, jak źle:

On był inny od reszty świata
On wybierał piękne za każdym razem
Z uśmiechem, mógłby być odważnym żołnierzem
Tak, czy to było przestępstwo?

On nie znosił dobrze cynizmu
On wybierał piękne za każdym razem
I oni go okaleczyli, cały świat go okaleczył
Tak, bycie pokojowo nastawionym było jego przestępstwem.

I ja nie rozumiem
Sposobu w jaki się wszyscy zachowujemy
Tak, ten nasz świat...
Świat, w którym żyjemy...

Jesteśmy daleko bardzo od Equestrii
Jesteśmy daleko, daleko bardzo...
Jesteśmy daleko bardzo od Equestrii
Daleko, daleko bardzo...

Odważyła się kochać każdego
Tak, była niczym, ale ludzka
I świat powiedział jej, że nie miała racji
Że coś musi być nie tak z jej rozumem

I ona była po prostu dzieckiem wśród złodziei
Po prostu dzieckiem szukającym miłości
Tak, każdy starszy od niej twierdził, że nie miała racji
Wierzyć w coś, o czym my wszyscy marzymy

I ja nie rozumiem
Niedobrych rzeczy, które wyprawiamy
W tym naszym świecie...
Świecie w którym żyjemy...

Jesteśmy daleko bardzo od Equestrii
Jesteśmy daleko, daleko bardzo...
Jesteśmy daleko bardzo od Equestrii
Daleko, daleko bardzo...

Nigdy nie odpuszczę tej walki.
Nigdy nie poddam się nienawiści
Wiem, że mimo wszystko świat nie jest idealny
Ale świat jest po prostu tym co my tworzymy

Więc stwórzmy miłość,
Stwórzmy przyjaźnie,
Odzyskajmy stracony czas,
Stwórzmy świat bardziej podobny do Equestrii

Mrocza - 25-01-2012, 10:15

http://www.youtube.com/watch?v=CaFfKxLvBSE

http://www.youtube.com/watch?v=6UEkT3VZRFU

To jest świetne!!! :-D
____________________________________


Rainbow Dash!!!
____________________________________

Mortal Kombat + MLP = Pony Kombat!!!

____________________________________

Lauren Faust + Steven Spielberg


____________________________________

Postacie stworzone przez Lauren Faust:

____________________________________

Tutaj jest fajna kompilacja bardzo ciekawych interpretacji głównej szóstki. Za dużo tego żeby dodać w tym temacie.
____________________________________


____________________________________

Tutaj jest świetny zbiór gifów z serialu.

Simbax - 19-02-2012, 19:53

Nowy odcinek "A Friend in Deed" IMO genialny, zwłaszcza piosenka, przebił nawet mój ulubiony Winter Wrap Up. Wrzuciłbym go na pierwsze w miejsce w moim top 3, ale niestety wybór był zbyt trudny, żeby takie w ogóle zrobić :] Za to Pinkie Pie od dnia dzisiejszego jest THE BEST PONY.
Mrocza - 19-02-2012, 20:24

Poprawili trochę jej reputację. Dotychczas uchodziła za trochę "niestabilną".
_______________________

Polecam konta na deviantarcie:
CartoonLion
Mysticalpha
NastyLady
FoxInShadow
Poperok
Bardzo fajne arty MLP.

Simbax - 20-02-2012, 11:12

Sobie przetłumaczyłem tekst "Smile smile smile" tak, żeby dało się śpiewać. Chyba w miarę się da, ale dopiero jak ktoś zrobi wersję karaoke będzie można się upewnić. Może trochę zbyt dosłowne tłumaczenie (na szczęście ta piosenka nie ma rymów :uff:), głównie chodziło mi o to, żeby zachować to potrójne "smile" w refrenie. Link: http://www.youtube.com/watch?v=y_HjeX_8kK8

Nazywam się Pinkie Pie, (Cześć!)
I chcę tu powiedzieć, (Jak się masz?)
Żebyś się tylko uśmiechnął,
I ja rozjaśnię każdy twój dzień!

Już nie ma znaczenia, (Co tam?)
Czy jesteś przygnębiony, (Siema!)
Bo pocieszanie przyjaciół
To to, czym Pinkie się zajmuje!

Bo kocham sprawiać, by ktoś się śmiał, śmiał, śmiał!
Kocham!
To wypełnia me serce światłem cały czas!
Wypełnia!
Bo potrzebuję byś się śmiał, śmiał, śmiał!
Tak jak każdy przyjaciel mój!

Lubię twój uśmiech! (Wspaniałe!)
Kocham twoją radość! (Superowo!)
Podniesienie końców twych ust w górę
Tylko o tym Pinkie śni! (Żółwik!)

Ale gdy jesteś zmartwiony,
I wyglądasz jak nieszczęście,
Zajrzę w twe serce i postaram się
Wywrócić cały ten smutek!

Bo kocham sprawiać, by ktoś się śmiał, śmiał, śmiał!
Kocham!
Rozciągnięty od ucha do ucha,
Zrób tak!
Po prostu daj mi szeroki śmiech, śmiech, śmiech!
I napełnij mnie humorem!

Prawda, że są dni ponure,
I może być smutno
Ale Pinkie wtedy ci powie, że wcale nie jest az tak źle!
Istnieje coś radosnego
Co czyni moje życie cennym
I tą rzeczą jest dawanie mym przyjaciołom uśmiechu!

Jestem naprawdę radosna!
Twój uśmiech to wielka frajda!
Daję uśmiech, dostaję uśmiech,
I to jest dla mnie wyjątkowe!

Bo kocham patrzeć na twój śmiech, śmiech, śmiech!
Kocham!
Powiedz, jak mam cię lepiej poznać
Zrobię to!
Ciesze się, gdy dostajesz śmiech, śmiech, śmiech!
Tak, to mnie uszczęśliwia!

Dalej kucyki, śmiać, śmiać, śmiać się!
Wypełnijcie me serce światłem, światłem!
Potrzebuję tylko śmiech, śmiech, śmiech!
Od tych przyjaciół mych!

Dalej kucyki, śmiać, śmiać, śmiać się!
Wypełnijcie me serce światłem, światłem!
Potrzebuję tylko śmiech, śmiech, śmiech!
Od tych przyjaciół mych!

Świetny prezent dla mnie!
(Dalej kucyki, śmiać, śmiać, śmiać się!)
To uśmiech szeroki jak mila!
(Wypełnijcie me serce światłem, światłem!)
Będę najszczęśliwsza na świecie!
(Potrzebuję tylko śmiech, śmiech, śmiech!)
(Od tych przyjaciół mych!)
Śmiać! Śmiać! Śmiać! Śmiać! Śmiać!

Uśmiechnij się!
(Śmiać!)
Uśmiechnij się!

EDIT:

Zaktualizowane, teraz się da elegancko zaśpiewać ^^ Jeśli ktoś ma problem, to niech spróbuje oryginał, łatwy nie jest. Link do karaoke: http://www.youtube.com/watch?v=UUOSulm9YRA

Mrocza - 23-02-2012, 12:00

Narysowałem kucyka!

Simbax - 23-02-2012, 12:02

Brawo, ja potrafię tylko przerysować Fluttershy z poradnika ObsessionOctopusa :(
Simbax - 24-03-2012, 20:23

Słabo trochę wyszło, wygląda lepiej na papierze niepokolorowane. To pewnie wina zbytniego nie ogarniania Inkscape-a i brak doświadczenia w przenoszeniu rysunków na komputer. Ale proszę: Pinkie Pie! http://fav.me/d4tw7kj
Mrocza - 24-03-2012, 21:10

W zasadzie to też mam trochę artów, ale na razie nie mogę ich uploadnąć. Dopiero kiedy wrócę do domu na święta.

Oglądałeś ostatni odcinek?
W końcu doczekałem się metalowej nuty w MLP.

Simbax - 24-03-2012, 21:13

Jeszcze nie. Czekam na HD, czyli dopiero jutro obejrzę. Jest metalowa piosenka? : D
Mrocza - 24-03-2012, 21:18

W zasadzie to tylko tak w tle dodaje klimacik przy treningu. Nie wiem nawet czy to nie jest jakaś aluzja do Rockiego. Ale więcej nie piszę skoro nie oglądałeś.

[ Dodano: 24-03-2012, 22:49 ]
http://www.bronyland.com/pony-personality-test/ <- chyba najdokładniejszy

Simbax - 08-04-2012, 16:28

MMMystery the friendship express (tytuł nowego odcinka). Co o tym sądzisz, Mrocza? IMO świetny.
(uwaga, mogą być spoilery)
Podobało mi się:
- Nawiązania do James Bonda, Scherlock Holmesa, ninja itd.
- Gryf z francuskim akcentem robiący eklery (nowa, ciekawa postać i to w dodatku gryf płci męskiej)
- zaskoczyli mnie! dafuq (nieprzewidziane rozwiązanie zagadki, czułem, że to ktoś z Mane 6, ale nie byłem pewny, kto. Przez jakiś czas nawet myślałem, że to ktoś spoza pociągu albo, że sama Pinkie zjadła tort)
- miałem banana na twarzy przez większość czasu
- Applejack (element uczciwości, za to, że twórcy o tym pamiętają)
- pokazanie współpracy
Nie podobało mi się:
- całość mimo wszystko się trochę kupy nie trzyma i trochę się zawiodłem na Mane 6 (w końcu reprezentują Elementy, a sobie bezceremonialnie nadgryzły trochę tortu, chociaż wiedziały, że to bardzo ważne)
- na początku trochę nudne

No i gdzie jest Derpy?

Mrocza - 10-04-2012, 09:52

Nawiązanie do Bonda jakoś specjalnie nie przypadło mi do gustu.
Odcinek bardzo fajny. Szczególnie muł ninja.
A przede wszystkim ten odcinek nie był tak przewidywalny jak pozostałe.

woji - 11-04-2012, 18:31

Hey!Sory że się wtrącam, bo nie jestem fanem My little pony, ale nie dziwi was dlaczego tak wiele osób(w tym mężczyzn) to ogląda?
Simbax - 11-04-2012, 18:43

Jest dużo powodów. Niektóre są w pierwszym poście.
Mrocza - 21-04-2012, 21:43

I tak zakończył się sezon drugi.

Simbax - 22-04-2012, 15:21

Brak mi słów, żeby opisać ten odcinek. Dostałbym by ode mnie ocenę arcydzieła na miarę Króla Lwa, ale jednak trochę za dużo słitaśności. 9++/10 :)

[ Dodano: 24-04-2012, 13:16 ]
Po dwóch dniach zmieniam zdanie. Nie mogę przestać nucić sobie tych piosenek i myśleć o tym, jakie to zakończenie było zajebiste. Po głębokim przemyśleniu, jednak jest bardziej epicki niż jakikolwiek inny. 10/10. Teraz trzeba czekać na 3. sezon ;/

Mrocza - 02-05-2012, 14:40

NeonTheThinker napisał/a:

  1. Cóż, w takim razie bardzo mi przykro, że natrafiliście na tym forum akurat na sezonowców. Widzicie, jeszcze przed pojawieniem się samej bajki, można było zaobserwować wiele oznak spedalenia wśród płci męskiej. Przykładów podawać nie muszę, każdy zapewne nie raz widział otapetowane męskie maszkarony, czy to w internecie, czy to rzadziej w świecie. Wraz z premierą serialu, wielu obecnych fanatyków bajki (czyli własnie "sezonowców") potraktowało ją jak jakąś dziwną modę, dającą okazję do hipsterowskiego poczucia się "odmiennym", "oryginalnym". Do takich osób można by zaliczyć choćby większość fanów internetowych bożków takich jak JJay oraz Dudul. Przez tą dziwną kampanię męskich dziwek i dzieci podjaranych nową modą, szukających powodów by poczuć się fajnym, wizerunek normalnych członków fandomu oraz całej bajki bardzo ucierpiał. Jak doświadczenie pokazuje, najbardziej widać krzykaczy - osoby siedzące w pierwszych rzędach, szczerzące swe niepojętnych kształtów i różnych odcieni żółci kły. I tak właśnie narodził się kolejny stereotyp, który niestety póki co dominuje. No dobrze, ale jak sprawa ma się z perspektywy "członka stada", a więc fana/ki serialu? Szacuje się, że liczba Bronies (bo taką ogólną nazwę przyjął fandom tej bajki) na całym świecie sięga kilku milionów, na tą liczbę składają się osoby nastoletnie i dorosłe obu płci. Sam fandom narodził się na jednym z imageboardów 4chana, który został poświęcony animacjom oraz grafice. Zaczęło się od burzliwych dyskusji o samej bajce. Źródłem zainteresowania był krytyczny artykuł na temat kreskówki sugerujący, że serial jest jedynie narzędziem marketingowym służącym do sprzedania większej ilości zabawek, a także ukazujący go jako symboliczny koniec autorskiego podejścia do animacji. Za serialem opowiedziało się wiele osób, w tym także członkowie grupy Anonymous (na dowód tego odsyłam na stronę austriackiego oddziału Anonymous: http://anonymous-austria.com/), którzy to stworzyli pierwsze fundamenty całego dzisiejszego fandomu. Jacy są Bronies i co skłoniło ich do oglądania tej bajki? Pozwolę sobie przekopiować jedną z moich poprzednich wypowiedzi, gdyż wg. mnie zawiera ona odpowiedzi na wszystkie tego typu pytania:
  2. Faceci i kobiety oglądający MLP:FiM mają te same motywy. Po pierwsze, oglądają dla przyjemności i rozluźnienia. Serial cechuje się ładną grafiką i dopracowanymi animacjami przypominającymi o tym, że Flash jeszcze nie staruszek i wciąż ma coś do powiedzenia. Prócz tego serial posiada wiele nawiązań do popkultury oraz filmów niekojarzonych przez kilkuletnich widzów, a które są zauważane przez tych starszych. Nawiązania między innymi do Władcy Pierścieni, Sherlocka Holmesa, Gwiezdnych Wojen, Harrego Pottera, a nawet Królika Bugsa. Kolejną kwestią jest artystyczna strona fandomu. Fandom Bronies to dobre miejsce dla początkujących grafików, muzyków czy nawet pisarzy. Jeśli twoja praca znajdzie się na Equestria Daily, jest duża szansa, że w krótkim czasie zdobędziesz od kilkudziesięciu do kilkuset fanów, oferujących swą opinię i konstruktywną krytykę. Dzięki temu artysta otrzymuje motywację czerpaną ze swego małego fanklubu i inspirację czerpaną z serialu. Ponadto muzycy mają szansę zarobić, polegając na hojności Bronies i ilości odwiedzin na YouTube, która może sięgać do kilkunastu tysięcy po upływie tygodnia. Mają również szansę załapać się na akcję charytatywną organizowaną średnio co kilka miesięcy przez fandom. Polega to na tym, że zgłoszeni muzycy Bronies tworzą utwory pod hasło organizowanej akcji. Zazwyczaj zbiórki takie kończą się z kilkudziesięcioma tysiącami dolarów na koncie pomysłodawców. Nie radzę doszukiwać się jakiś ukrytych motywów natury psychologicznej, bo takowych nie ma. Po co się ogląda seriale różnej maści? Po co ludzie oglądają The Big Bang Theory czy How I Met Your Mother? Motywy są te same a co najmniej podobne. Jedynymi wadami kreskówki są uprzedzenia do niej i zła sława odziedziczona po poprzednich generacjach. Reszta to sprawa gustu.
  3. Bronies to w większości naprawdę utalentowani ludzie. Jednemu z muzyków Bronies o pseudonimie Archie udało się nawet podpisać umowę ze studiem nagraniowym, właśnie dzięki nieocenionemu wsparciu i pomocy fandomu. Jak to powiedział video-bloger That Guy With Glasses:
  4. "Now to be fair I do think the show was propably intended for much younger kids. But that’s not exuse! Just because something was intended for younger kids doesn’t give you the right not to try. If you’re really good at something, you can make anything enterteiment and anything plausible, no matter how absurd."
  5. Na pewno warto wspomnieć również o tak sławnych osobach w branży komputerowej jak Gabe Newell (współzałożyciel firmy Valve, która ma na swym koncie takie produkcje jak seria Half-Life, Portal, Counter-Strike czy Team Fortress 2) oraz Markus Persson aka Notch (głowa studia Mojang i twórca Minecrafta), którzy również są fanami tego serialu. Naprawdę bałbym się zakwestionować męskość ludzi tak ogromnego życiowego sukcesu. Oto wypowiedź Notcha i jego stanowisko wobec bajki:
  6. "I tried to claim I don’t like the new My Little Pony show but I see it’s a kinda to do. […] I’ve just realized like if I have children, that’s the kind of show I would love to share with them. And it’s very well-made. It’s obviously not made for me but I can really like some of the things in there."
  7. Wielu wśród kilkudziesięcioletnich Bronies ma już pozakładane swoje własne rodziny. Czemu by nie dzielić ze swymi pociechami zainteresowań, w celu poszerzenia z nimi kontaktu i znalezienia wspólnego języka?
  8. Uprzejmość Bronies również jest jedną z rzeczy charakterystycznych dla tego fandomu. Potrzebujesz wyjechać gdzież poza miasto na dłuższy czas, ale nie za bardzo masz się gdzie zatrzymać w obcym miejscu? Napisz o tym na forum takim jak mlppolska.pl, a w krótkim czasie dostaniesz co najmniej kilka ofert darmowego noclegu od innych Bronies. Wlepili ci mandat, ale krucho u ciebie z kasą? Napisz o tym, a Bronies złożą się dla ciebie i zapłacą daną kwotę - "oddasz kiedy będziesz miał".
  9. Kiedyś zapewne bym się z wami zgodził. A nawet śmiem stwierdzić, że wypisywałem gorsze rzeczy o tej bajce i o jej fanach, niż wszyscy tutaj przeciwnicy MLP:FiM razem wzięci. Ale obejrzałem i przekonałem się. Nie każdy musi to polubić, ale mi akurat się udało. Niestety obserwując polskie komentarze w internecie oraz postawy jakie reprezentują sobą pseudo-fani serialu, jestem zmuszony stwierdzić, że polska strona fandomu Bronies musi jeszcze trochę dojrzeć.
  10. http://www.youtube.com/watch?v=W8TCfLoyt3o


Zacząłem serię szkiców:

Myślę, że nieźle mi to wychodzi. I wiecie co? Gdyby nie MLP to raczej bym się za rysowanie nie zabrał. A nawet jeśli to niewiele osób zdecydowałoby się obejrzeć moje prace.
Zasada jest prosta. Jeżeli wrzucisz na deviantARTa przeciętny rysunek - mało kto na niego zerknie. Jeśli wrzucisz kucyka - wiele osób (bronies) spieszy z wizytą na twoim koncie. I często z dobrymi radami czy też prośbami.

Muszę więc przyznać rację temu "NeonTheThinker ". MLP naprawde pomaga się wybić.

Simbax - 02-05-2012, 14:51

Mrocza napisał/a:
MLP naprawde pomaga się wybić.


Wrzucenie kucyka w jakikolwiek filmik, obrazek, opowiadanie, muzykę czy co tam by ludzie nie wymyślili rzeczywiście dodaje popularności. Nie jestem pewien, czy to dobrze. Na pewno świadczy o wielkości fandomu, ale to trochę dziwne... Polubić coś ze względu na kucyki...

Mrocza - 03-05-2012, 17:57


Bartek c++ - 04-05-2012, 14:00

Ehh obejrzałem (po namowie kolegów [Brony]) 1 sezon...
Ani nie ciekawe ani nie fajne... Może ja poprostu tego nie rozumiem, lecz mnie zastanawia czemu bajka kierowana do dzieci w wieku 6-10 lat jest odbierana przez mężczyzn 16-28.

Simbax - 04-05-2012, 14:39

Bartek c++ napisał/a:
lecz mnie zastanawia czemu bajka kierowana do dzieci w wieku 6-10 lat jest odbierana przez mężczyzn 16-28.


Nie każcie mi się znowu powtarzać, już to tłumaczyłem i myślałem nad tym tyle razy, że mam tego po dziurki w nosie. Chodzi o kreatywny fandom i fajnych ludzi, których ta bajka zrzeszyła i wyleczenie z depresji/smutku niejednego człowieka. To tak w bardzo ogólnikowym skrócie.

PoxiPol - 04-05-2012, 16:45

Jesli potrzebujesz kucykow aby sie wybic z depresji i smutki, masz problemy.
Bartek c++ - 04-05-2012, 17:11

PoxiPol napisał/a:
Jesli potrzebujesz kucykow aby sie wybic z depresji i smutki, masz problemy.
Popieram twoją wypowiedź... Do "leczenia" depresji używa sie towarzystwa przyjaciela/znajomych przy których możesz zapomnieć o problemach i dobrze się bawić, a tu?
Tylko narysowane kucyki w małym świecie z ich malutkimi problemami...

[ Dodano: 04-05-2012, 17:14 ]
Simbax napisał/a:
Bartek c++ napisał/a:
lecz mnie zastanawia czemu bajka kierowana do dzieci w wieku 6-10 lat jest odbierana przez mężczyzn 16-28.


Nie każcie mi się znowu powtarzać, już to tłumaczyłem i myślałem nad tym tyle razy, że mam tego po dziurki w nosie. Chodzi o kreatywny fandom i fajnych ludzi, których ta bajka zrzeszyła i wyleczenie z depresji/smutku niejednego człowieka. To tak w bardzo ogólnikowym skrócie.
A nie lepiej gdzieś wyjść i poznać fajnych ludzi? :) Zabawić się i porozmawiać?
Simbax - 04-05-2012, 17:58

Rozśmieszyliście mnie :D Nie bawcie się w psychologów, bo wam to nie wychodzi...
1. Nie mam depresji i mimo mojej nieśmiałości mam znajomych.
2. "Kucyki" najzwyczajniej w świecie poprawiają humor, nawet po stracie bliskiej osoby. Jednych rozwesela muzyka, drugich serial dla małych dziewczynek. Umysł ludzki jest dziwny... (To co, przechodzimy do filozofowania?)

Bartek c++ napisał/a:
A nie lepiej gdzieś wyjść i poznać fajnych ludzi? Zabawić się i porozmawiać?


Jakby to napisać... Serial to takie coś, nazwijmy to zainteresowaniem. Dzięki zainteresowaniom można poznać ludzi, którzy mają podobne zainteresowania. Akurat to zainteresowanie połączyło bardzo dużo fajnych ludzi, organizujemy Pony Meety, rozmawiamy ze sobą, jak odległość nie pozwala to przez Internet, chwalimy się swoją twórczością, w końcu ją ktoś doceni...

Ile razy obejrzałem serial, hmm... No, raz. Czy coś się dzięki temu we mnie zmieniło? Nie. Zacząłem się interesować fandomem i poznawać bronych? Niewiele później. Czy coś się dzięki we mnie zmieniło? Tak.

Czuję się, jakbym prowadził wykład. Tylko nie przepadający ludzie za tym serialem tego zrozumieć nie mogą.

Hmm... Może tak... Wszyscy tutaj graliśmy w Colobota. Czy coś w nas to zmieniło? Nie. Dzięki temu znaleźliśmy tę stronę, udzielamy się na forum i w pewnym sensie się znamy... Czy coś w nas to zmieniło? Chyba... tak. Dzięki ludziom, którzy mają to samo zainteresowanie.

MLP to po prostu kolejna rzecz, która pomaga poznawać nowych ludzi, dżizas, już sam tytuł o tym mówi "Przyjaźń to Magia". Tutaj może nie tak bardzo, bo się tylko komunikujemy przez kabel, ale zrozumcie wreszcie o co mi chodzi. LUDZIE zmieniają, nie serial. Dostosowujemy się do środowiska, że się tak wyrażę. Ale to już inny temat, ktoś to gdzieś zgrabnie opisał, może wrzucę link...

[ Dodano: 04-05-2012, 20:06 ]
Tak sobie myślę i patrzę na te swoje posty...

Daję sobie spokój z wytłumaczeniem tego, po prostu uznam za fakt, że po prostu dla niektórych to jest fajne... Bo tak. Kropka.

I proszę przestać traktować słowa jak równania matematyczne. Niech każdy sobie interpretuje to jak chce, mam to gdzieś.

Chyba dodam ten temat do ignorowanych, niech sobie to nawet ktoś usunie. Dwie osoby tylko piszą o samym fandomie i serialu, a reszta się dziwi i im się to nie podoba. To forum nie jest odpowiednim miejscem na taki temat, oczywiście jestem za głupi, żebym doszedł do takiego wniosku wcześniej, eh...

Dam jeszcze link do filmu, po którym rzygałem tęczą, że się tak wyrażę. Po co? Opowiada o fandomie, nie serialu. W sumie nie wiem, może to coś rozjaśni, a jak nie to się poddaję. Z napisami, jakby ktoś był z angielskim na bakier.

http://www.youtube.com/watch?v=W8TCfLoyt3o

Bartek c++ - 04-05-2012, 22:29

Mi się to po prostu nie podoba :> Przecież obowiązuje wolność słowa :) Czyli mogę wyrażać swoje zdanie na ten temat :)
Simbax - 04-05-2012, 22:34

Bartek c++ napisał/a:
Mi się to po prostu nie podoba


Szanuję, ale poczułem się urażony tym tekstem odnośnie depresji, zwłaszcza, że nie użyłem go w znaczeniu ciężkiej choroby psychicznej tylko głębokiego smutku i przygnębienia np. po stracie bliskiej osoby. Poza tym wcześniej napisałeś

Bartek c++ napisał/a:
zastanawia czemu bajka kierowana do dzieci w wieku 6-10 lat jest odbierana przez mężczyzn 16-28.


Próbuję sobie na to pytanie odpowiedzieć od początku mojej historii z mlp, ze skutkiem takim, jaki widać powyżej.

Mrocza - 04-05-2012, 23:02

Simbax napisał/a:
po stracie bliskiej osoby

Dlaczego to powtarzasz? Straciłeś kogoś czy po prostu oczytałeś się "My Little Dashie"?

Bartek c++ napisał/a:
A nie lepiej gdzieś wyjść i poznać fajnych ludzi? Zabawić się i porozmawiać?

Sierpień, Kutno - Spotkanie polskich bronies. Świetna okazja aby wyjść i poznać fajnych ludzi. :-D

Bartek c++ napisał/a:
mogę wyrażać swoje zdanie na ten temat

Ktoś ci tutaj tego zabrania?

PoxiPol napisał/a:
Jesli potrzebujesz kucykow aby sie wybic z depresji i smutki, masz problemy.
Teraz pytanie co jest większym problemem, depresja czy kucyki?
Simbax - 05-05-2012, 10:44

Mrocza napisał/a:
Dlaczego to powtarzasz?


Bo mój mózg nie jest w stanie wytworzyć lepszych przykładów.

Mrocza napisał/a:
Teraz pytanie co jest większym problemem, depresja czy kucyki?


To kucyki są jakimś problemem?

Mrocza - 06-05-2012, 14:31

MLP + Starcraft:

Simbax - 06-05-2012, 14:39

Changelingi mi się od razu skojarzyły z Zergami, dlatego mi się spodobało to nowe nemesis, ale nic i tak nie pobije Discorda. Głosujmy za chaosem!
Mrocza - 07-05-2012, 08:36

Jakiś gość z FGE poprosił mnie o zgodę na publikacje tam moich prac. o_O
Simbax - 07-05-2012, 22:26

Zapisałeś się do grupy "Polish-bronies", która współpracuje z FGE, i udostępniasz tam swoje prace, które są świetne, więc co się dziwisz :D W Polish DeviantArt nawet moje gówienka się dwa razy pojawiły, oczywiście spotkały się z taką krytykę, że boję się teraz cokolwiek wysyłać...
Mrocza - 08-05-2012, 10:09



Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group