Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

Nowe Technologie - MicroSD z wifi

Bartek c++ - 07-09-2011, 20:11
Temat postu: MicroSD z wifi
Witam grzebiąc sobie dzisiaj w internecie znalazłem ciekawy wynylazek, a jest to micro sd z wbudowanym modułem WLAN.
Karta jest bardzo przydatna można wysyłać np zdjęcia z aparatu wprost do komputera.
Podobno karta ma służyć też telefonom bez systemu operacyjnego i telefonom bez wifi jako modem wlan do przeglądania internetu :) . http://www.mobimaniak.pl/...z-modulem-wifi/

adiblol - 07-09-2011, 20:31

Ciekawe jak sobie wyobrażają kompatybilność tego z telefonami "bez systemu"... jakim protokołem to się będzie komunikować np. z przeglądarką inetu?
Bartek c++ - 07-09-2011, 20:39

Zapewne będzie specjalny program do wysyłania plików i do przeglądania internetu.
krzys_h - 07-09-2011, 20:52

A może po prostu będzie działać na zasadzie zapisywania przez specjalną przeglądarkę do np. pliku "siec.wifi" na karcie SSID sieci i jej hasło dostępu a do "dane.wifi" by zapis powodował by wysyłanie danych a odczyt odbiór danych. Dla pozostałych programów działałby jak zwykła karta microSD.
Bartek c++ - 07-09-2011, 20:56

Możliwe że producenci wypuszczą programy pod jave na telefon żeby móc wysyłać pliki i grzebać w internecie.
PS: Karty będą miały 2gb, 4g, 8gb pamięci.

Madman07 - 07-09-2011, 21:46

Nie widzi mi się to.
Raptor - 08-09-2011, 17:55

Ech... Kolejny gadżet. Nic ciekawego. Traktuję to tylko jako ciekawostkę technologiczną.

Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group