Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

Microsoft Windows - Windows 8

Abadon - 10-08-2011, 17:48
Temat postu: Windows 8
Coraz więcej plotek niesie się o tym systemie... Co słyszeliście?

Ma mieć ponoć takie same wymagania sprzętowe jak Windows 7. To brzmi obiecująco.

Simbax - 10-08-2011, 18:20

Lekko przerobiona siódemka nic więcej. Interesującą plotką jest to, że będzie można na nim grać w gry z Xboxa 360, mieć dostęp do Xbox Live, a Games for Windows ma zniknąć. Nie wiem czy to będzie działać w dwie strony. Pokazano też jakieś menu, które ma zastąpić pulpit i Start. Widać, że system będzie tworzony głównie z myślą o ekranach dotykowych.

Innymi słowy: przewiduję masową przesiadkę na Linuxa i koniec Windowsa :)

Abadon - 10-08-2011, 20:27

Cytat:
Innymi słowy: przewiduję masową przesiadkę na Linuxa i koniec Windowsa


Pamiętajcie że to temat tabu na forum.


Ciekawe jest to jaka będzie początkowa cena. 600 zł?

http://www.youtube.com/watch?v=p92QfWOw88I

Raptor - 10-08-2011, 22:42

Abadon napisał/a:
Ciekawe jest to jaka będzie początkowa cena. 600 zł?

To zależy, jaka wersja. Pewnie będzie podobnie, jak z Vista i 7. Dla nabywców 7 (w ciągu jakiegoś okresu) prawdopodobnie będzie darmowy (półdarmowy?) upgrade.

Simbax - 11-08-2011, 10:53

Raptor napisał/a:
Dla nabywców 7 (w ciągu jakiegoś okresu) prawdopodobnie będzie darmowy (półdarmowy ?) upgrate.


Jak już to będzie po prostu do kupienia tańsza wersja o 50 zł od normalnej i będzie wymagana siódemka żeby jej użyć. Na pewno upgrade nie będzie darmowy, to Microsoft...

Berserker - 14-08-2011, 21:28

Ja tam wole poczekac na jeszcze nastepna winde, moze bedzie sie oplacalo z XP przerzucic :)
Simbax - 14-08-2011, 21:46

Nie bedzie nastepnej :D
Berserker - 15-08-2011, 11:49

To wlasnie zakladam...
Mrocza - 16-09-2011, 19:55

Ja uważam, że na razie najlepiej jest korzystać z XP. Przynajmniej dopóki nie straci wsparcia Microsoftu.
Większość starych gierek działa lepiej na XP a te nowsze mają na nim mniejsze wymagania.

Sioner - 28-09-2011, 21:26

I wyszedł windows 8, który tak przeczytał plik tekstowy, że 2 znaki w kluczu wep zabrakło i nie chciało połączyć... Ciekawe jak go forum wykryje.

Wykryło że windows vista. Nawet forum wie że co drugi windows się nie udaje.

Wykryło 1280x1024 i 24 bity!

Mrocza - 29-09-2011, 10:05

Ja i tak zostane przy moim XP
Sioner - 29-09-2011, 21:28

Cytat:
Ja i tak zostane przy moim XP
Z tego co wiem to on jest jeszcze przy gałęzi milestone 3, więc to chyba alpha. Nie miałem na myśli zmiany systemu tylko przetestowania go na boku.

bezpośredni link do Windows Developer Preview http://msdn.microsoft.com...s/apps/br229516

colobot działa

Sioner - 17-12-2011, 22:20

Ciekawe co spod microsoftego internet expodera forum wykryje.
Sioner - 17-12-2011, 22:22

Wykryło zamiast ósemki vistę z bardzo starego internet explorera...
Win8 - 13-05-2012, 21:47

Post napisany spod windows 8 customer preview.
ciekawe jak wykryje...

patrolez - 13-05-2012, 23:40

To nie wina wykrywania, tylko tego forum, że nie ogarnia co to Windows 8 i IE10
KulikStudios - 07-09-2012, 21:38

Jestem użytkownikiem Windows 8 od pierwszej wersji jaka wyszła na świat. Obecnie śmigam na Windows 8 Release Preview.

Moje wrażenia?

Plusy
- włącza się szybko
- pracuje identycznie jak win7
- uruchamia się na nim każda gra (te 95% gier)
- ma interfejs Metro, który jest niesamowitym bajerem, a pożytku żadnego :D
- ma Fruit Ninja!
- wygląd okienek całkiem "nowocześniejszy" od win7 - jest kanciasty
- funkcjonują na nim wszystkie programy, nawet te z Windows 98 (m.in. DScaler)
- nowe narzędzia i programy są na prawdę przydatne i wygodne np. wbudowany MSN
- ma windows media center, który nadaje się na każde spotkanie z dziewczyną :mrgreen:
- system jest zgrany z internetem (co można też traktować jako minus, ale dla mnie to błogosławieństwo cloud computing)

Minusy
- brak menu start (zawsze dzięki niemu wchodziłem do control panel)
- przy dużym obciążeniu komputera kursor zaczyna zacinać i powoli "iść" (na win7 i wcześniej tego nie miałem)

Poza tym brakuje oczywiście innych bajerów, jak np. polskich aplikacji natywnych z metro. Windows Store też nie cieszy wyborem. Te niedociągnięcia to tylko kwestia czasu. System ma u mnie same plusy, co z resztą widać!

patrolez - 07-09-2012, 21:44

W panel sterowania możesz wejść gestem -> mysz do prawego dolnego rogu, a potem od tej pozycji w górę -> na pasku "Settings" czy tam ustawienia po polsku i masz "Control Panel". W modern appkach tak też się ustawia inne rzeczy.

Albo najeżdżasz w lewy dolny róg ekranu (aby był podgląd Start) i naciskasz prawy przycisk myszy z menu wybierasz panel sterowania.

A zaszpanuję: użytkownik Windows 8 Pro w ramach licencji studenckiej :D
Avast robił mi BSoD-y, ale takie ładne BSoD-y można oglądać :P Przyjemne dla oka :D
Teraz bronię się Windows Defenderem, któy w Windows 8 zyskuje większa funkcjonalność niż Microsoft Essentials.

KulikStudios - 07-09-2012, 21:56

Rozwiązałem problem z Control Panel. Mam kafelka w starcie.

U mnie Avast chodzi bezbłędnie, choć mówi dwa razy "baza wirusów została zaktualizowana". :)


Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group