Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

Zabawy - Zabawa z Wikipedią

Thorin12 - 21-06-2011, 21:16
Temat postu: Zabawa z Wikipedią
Nie wiem, czy ta zabawa się przyjmie, ale co mi tam spróbować:

Na pewnym forum była zabawa, polegająca na tym, że pewien użytkownik dawał docelowe hasło z Wikipedii a reszta musiała się do niego dostać poprzez kliknięcie "losowy artykuł" i klikanie na hiperłączach w tym i następnych artykułach. Osoba, która zrobiła to w jak najmniejszej liczbie kliknięć lub docelowy artykuł był jej losowym artykułem dawała następny docelowy artykuł.

Przykład (docelowy artykuł - "Adolf Hitler"):

Losowy artykuł > Gaz Fermiego > Fermion > Enrico Fermi > Otto Hahn > Niemcy > Berlin > III Rzesza > Adolf Hitler

Proste, nie? D:

Więc jeśli ten topic nie trafi do kosza po pierwszych 5 sekundach jego istnienia, pierwszym docelowym hasłem będzie: Jon

Madman07 - 21-06-2011, 21:37

Losowy artykuł > Spontaniczne namagnesowanie > Model Heisenberga > Spin (fizyka) > Cząstka (fizyka) > Jon

Następne hasło: Nadprzestrzeń (fantastyka naukowa)

adiblol - 23-06-2011, 00:28

Heinrich von Vietinghoff -> II wojna światowa -> Japonia -> Sztuka japońska -> Anime -> Historia anime -> Cowboy Bebop -> Nadprzestrzeń (fantastyka naukowa)


Następne hasło (nie wiem czy nie za łatwe): Równanie Schrödingera

Thorin12 - 23-06-2011, 22:31

Losuj artykuł > Lentiwirusy > Kwas deoksyrybonukleinowy > Nagroda Nobla > Lista laureatów Nagrody Nobla > Erwin Schrödinger > Równanie Schrödingera

Tak, ciutke za proste...


Następne hasło: Pink Floyd

Abadon - 24-06-2011, 10:27

Losowy artykuł -> Stanisław Ożóg (polityk) -> Prawo i Sprawiedliwość -> Rząd Jarosława Kaczyńskiego -> Andrzej Lepper -> Seksafera w Samoobronie -> Afera taśmowa -> Kryzys sejmowy w Polsce (2006) -> Lech Kaczyński -> Lech Wałęsa -> Stocznia Gdańska -> David Gilmour -> Pink Floyd :D


Następne hasło: pipa pipa (Grzbietoród amerykański)

Thorin12 - 24-06-2011, 14:13

Losuj Artykuł > Kirchheim am Ries > Niemcy > Europa > Półkula północna > Ameryka Południowa > Nizina Amazonki > Amazonia >Żaba > Płazy > Płazy bezogonowe > Grzbietorodowate > Pipa (rodzaj) > Grzbietoród amerykański (Pipa Pipa)


Następne hasło: Ignaców (powiat lubelski)

Madman07 - 24-06-2011, 14:55

Losuj Artykuł > Marcel Kurpershoek > Polska > Województwo lubelskie > Powiat lubelski > Gmina Wojciechów > Ignaców (powiat lubelski)

Teraz coś trudnego:
Następne hasło: Gwiezdne wrota (urządzenie)

Thorin12 - 24-06-2011, 19:39

Losuj Artykuł > Kazimierz Kutz > Andrzej Wajda > film > film fabularny > science-fiction > gwiezdne wrota > gwiezdne wrota(film) > gwiezdne wrota (urządzenie)


Teraz będzie dopiero coś trudnego

Następne hasło: Leon Botha

Schocker - 25-06-2011, 14:55

Udało się, jakoś. xD
Losowy artykuł: Serhetabat -> Miasto -> Kategoria: Miasta -> Kategoria: Stolice Państw Afryki -> Kategoria: Pretoria -> Kategoria: Ludzie związani z Pretorią -> Rik de Voest -> Kategoria: Południowoafrykańscy tenisiści -> Kategoria: Południowoafrykańscy sportowcy -> Kategoria: Południowoafrykańczycy według profesji -> Kategoria: Południowoafrykańczycy -> Leon Botha
Tak, poszedłem po kategoriach, cóż...

To może... Samsung?

Thorin12 - 25-06-2011, 19:43

Losuj artykuł > Cień opadowy > Pojezierze Wielkopolskie > Polska > Europa Środkowa > Europa Wschodnia > Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich > Azja > Korea Południowa > Czebol > Samsung



Następne hasło: LaTeX

Schocker - 25-06-2011, 20:39

Losowy artykuł: ptaki koczujące (:P) -> Specjalna:Książki/9788301157333 -> Biblioteka Narodowa -> Czasopisma -> DTP -> Przegląd zagadnień z zakresu DTP -> LaTeX

To teraz.. Metroid Prime 3: Corruption

Mrocza - 07-01-2012, 21:25

Strasznie w tym namieszałem. Wyjątkowo trudne, pewnie dlatego nikt w tym temacie nie odpowiedział.

sieć tranzytowa -> sieć komputerowa -> komputer -> komputer osobisty -> gra na komputery osobiste -> gry konsolowe -> gra komputerowa -> historia gier komputerowych -> Wii -> lista gier na Wii -> Metroid Prime 3: Corruption

[ Dodano: 07-01-2012, 21:29 ]
Nadciekłość.

Simbax - 07-01-2012, 21:52

Jarnik -> Rośliny -> Komórka roślinna -> Komórka (biologia) -> Metabolizm -> Siarkowodór -> Gaz -> Hel -> Nadciekłość

http://pl.wikipedia.org/wiki/3584_Aisha

Mrocza - 07-01-2012, 22:23

Wesna Fajban -> Szwajcaria -> ląd -> Ziemia -> Wszechświat -> galaktyka -> Układ Słoneczny -> planetoida -> lista planetoid -> lista planetoid 3001-4000 -> 3584 Aisha

http://pl.wikipedia.org/wiki/THC


Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group