Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

Strefa off-topu - Linux vs. Windows

Simbax - 10-06-2011, 17:31
Temat postu: Linux vs. Windows
W tym temacie kłócimy się... TFU! Dyskutujemy o tym, który system jest lepszy. A to po to, żeby zakończyć spam w innych tematach :) Let battle begin!
adiblol - 10-06-2011, 17:54

Był już taki temat autorstwa lukas_j.
Simbax - 10-06-2011, 19:14

Mogę prosić o link? Być może warto odświeżyć.
Madman07 - 10-06-2011, 20:36

Myśle że taka bitwa nie ma sensu, każdy system ma swoje plusy i minusy, a to, któ jakiego żywa, zależy tylko od własnych upodobań.
Simbax - 10-06-2011, 20:43

No to w tym temacie wymieńcie te wady i zalety :)
Sioner - 10-06-2011, 22:59

http://osworld.pl/2008/04...pard-30-sekund/
Linux ma same zalety, Windows same wady. Nie ma co wymieniać. W linku powyżej włamali się do maca, windy ale ubuntu im się nie udało przełamać.

Raptor - 11-06-2011, 01:33

Sioner napisał/a:
Linux ma same zalety

Pff... Nie sądzę, że Linux ma SAME zalety! W moim przypadku to głupota!

1. Xubuntu na mojej leciwej maszynie LEDWO się zainstalować może, podczas gdy Windows 2000/XP robią to bez problemu! Tym bardziej, że minimalne wymagania Xubuntu (mniejsze od XP) są spełnione z dość dużą nadwyżką. W dodatku instalator Xubuntu ma bardzo mało możliwości, czego nie można zmienić przed instalacją. Cały instalator jest zaprojektowany jakby dla głupków, którzy nie wiedzą, co to jest wolumin i instalują system pierwszy (a nawet zerowy) raz w Życiu. Do takich ludzi się nie zaliczam i żądam półprofesjonalizmu, który mam zapewniony w Windows 2000/XP. Na koniec pozostaje jeszcze jedna wada, do której mam uraz. O kompletne spolszczenie do systemu Xubuntu, trzeba się ubiegać ''gdzieś'' w internecie, w ''jakimś'' pakiecie, co jest dla mnie niemożliwe z oczywistych powodów braku stacjonarnego połączenia z internetem.

2. Nie sądzę, by GIMP był idealny. Tak samo VLC Media Player. Oba programy się strasznie często crashują, w dodatku mają niedopracowany interfejs. Poza tym VLC źle wyświetla menu filmów DVD.

Simbax - 11-06-2011, 10:00

Nie ma DOBRYCH odpowiedników aplikacji z Windowsa na Linuxa. Przykładem jest pakiet biurowy Microsoft Office. Działa tylko na Windzie, a lepszego takiego programu pod względem funkcjonalności po prostu nie ma. A GIMP nie dorasta Photoshopowi do pięt. To co w GIMPIE się będzie robić pół godziny w PS da się zrobić kilkoma kliknięciami. Nie muszę już chyba wspominać, że w pracy grafika czas jest bardzo ważny.

[ Dodano: 11-06-2011, 10:02 ]
Ano właśnie - z Linuxa praktycznie się nie da korzystać bez internetu (chyba, że całe repozytorium masz na płytach, ale dajcie spokój...).

Raptor - 11-06-2011, 11:13

Simbax napisał/a:
Ano właśnie - z Linuxa praktycznie się nie da korzystać bez internetu

No właśnie. Tym bardziej, że kiedyś widziałem film reklamujący Ubuntu, który informował, że system ten jest wprost ''idealny'' dla krajów rozwijających się...

''Chłyt martengingowy'', jak to kiedyś mawiali w jednym kabarecie... Przecie wiadomo jest, że w tych krajach, do niedawna również i w Polsce, szanse na internetowe połączenie są nikłe!

Sioner - 11-06-2011, 19:06

Simbax napisał/a:
Ano właśnie - z Linuxa praktycznie się nie da korzystać bez internetu (chyba, że całe repozytorium masz na płytach, ale dajcie spokój...).
Zdążyłem zauważyć. Ale teraz prawie każdy ma neta.
@cezar.512 Chcesz profesionalizmu? No to idź na Debiana
@Simbax Nie trzeba by odpowiedników gdyby microshit nie dążył do sławy windshita kasą. Microshit zapewnił winshitowi te aplikacje reklamując go wszelakimi sposobami. Gdyby nie to każdy z was siedziałby teraz przy Linuxie, który byłby wtedy już naprawdę najlepszym i prawie jedynym(microshit by zbankrutował) systemem.

Simbax - 11-06-2011, 19:28

To prawda, gdyby nie popularność Windowsa zapewne dzisiaj 99% komputerów miałoby zainstalowany system Linux. Niestety pieniądze rządzą światem i dopóki producenci nie będą widzieć w Linuxie zarobku możemy zapomnieć o porządnych aplikacjach na niego. Open sourcem świata nie zwojujesz.

To naprawdę dobry system, ale ten minus, jakim jest mała liczba programów pod niego, go w większości przypadków wyklucza. Pozostaje mieć nadzieję, że w końcu Microsoft się przejedzie na własnych, kiepskich pomysłach. Być może to nastąpi niedługo, Windows 8 ma być zintegrowany z Xbox Live, a jak wiemy PeCetowi gracze nie lubią płacić za jakieś "złote konta" :) Sądząc po zapowiedziach w ogóle jest to tworzone raczej pod urządzenia przenośne. Powiadam wam, ostatni system M$ będzie najgorszym. Wskazuje nawet na to zasada "wychodzi im co drugi system" ;)

Raptor - 11-06-2011, 19:40

Sioner napisał/a:
@cezar.512 Chcesz profesionalizmu? No to idź na Debiana

Z tego co wiem, Debian ma wyższe wymagania. Poza tym, powiedziałem jasno: PÓŁprofesjonalizmu, czyli Debian to już dla mnie za dużo...

Madman07 - 11-06-2011, 20:06

Sioner, ja moge powiedzieć że linux ma same wady a win same zalety. Zresztą, dlaczego winisz microsoft za to, że system jest płatny? Bo chcą zarobić i mieć porządne życie a nie jak programiści open source, ledwo ciągnąć do końca miesiąca? Zresztą system operacyjny to nie must-be, bez którego nie przeżyjesz. Samochód też potrzebuje paliwa, a jakoś nikt nie żąda go za darmo.

Wg mnie linux jest dla no-life'ów którzy nie widzą świata poza linuxem. Win jest dla ludzi, którzy nie mają czasu się babrać w jakieś głupoty, bo od tego są programiści.

adiblol - 11-06-2011, 21:26

Dla wszystkich twierdzących że Window$ jest łatwiejszy w obsłudze polecam to: http://daubers.co.uk/category/windows/

Nie rozumiem maniaków Photoshopa, rozmawiałem kiedyś z kolegą zajmującym się grafiką i powiedział że Photoshop jest dla noobów którzy chcą usuwać pryszcze jednym kliknięciem, a GIMP jest graficznym hostem na którym można uruchamiać skrypty. Nie wiem jak w zastosowaniach profesjonalnych ale sądzę że "humanistów" może odstraszać interfejs GIMP-a.

I nigdy non-free nie będzie lepsze of free (as in freedom). http://fsf.org/

Simbax - 11-06-2011, 22:10

Byłem kiedyś na pewnym forum graficznym i wszyscy byli zgodni co do tego, że jeśli się chce z tego żyć to tylko Photoshop. Po prostu ludziom szkoda czasu na bawienie się filtrami, zaznaczeniami i czymś tam jeszcze. Chociaż niektórzy sobie wykombinowali, żeby już nie płacić za Windowsa, uruchamiali PS pod WINE, ale wiadomo że to średnio komfortowe.

@Madman07 Dobrze prawi, polać mu!

Sioner - 11-06-2011, 22:12

Madman07 napisał/a:
babrać w jakieś głupoty
bo to lenie co nic nie umią
Madman07 napisał/a:
dlaczego winisz microsoft za to, że system jest płatny
chyba bardziej za to, że to KIT, KIT i jeszcze raz KIT!
Simbax napisał/a:
To prawda, gdyby nie popularność Windowsa zapewne dzisiaj 99% komputerów miałoby zainstalowany system Linux.
I tak napewno kiedyś będzie(tzn. że Linux będzie miał 99,99%). winshit 7 może pocaławać Linuxa w dupę.
adiblol napisał/a:
I nigdy non-free nie będzie lepsze of free (as in freedom). http://fsf.org/
i kiedyś wygra wole oprogramowanie i rozprowadzą się takie wirusy, że rozpieprzą każdą windę i będzie koniec windowsiarzy i dzieci neo.
Emxx52 - 11-06-2011, 22:22

Osobiście nie uważam Linuxa za system badziewny. Jest moim zdaniem bardzo dobry lecz za bardzo go nie znam. Wolę Windowsa raczej dlatego, że mam z nim do czynienia dużo dłużej. Linuxem jestem zniechęcony, dlatego, że wiem, że dużo programów na nim nie działa, ale myślę, że to tylko kwestia czasu... Nie zapominajmy też o bitwach, który Win jest lepszy. Tu moim zdaniem najlepszy jest XP. Vista jest najbardziej badziewnym systemem jaki widziałem, a 7 jest zaraz za nią. Co do GIMPa to moim zdaniem jest jednym z lepszych, ale o Fotoszopie nie mogę się wypowiedzieć, ponieważ go nie obsługiwałem.

[ Dodano: 11-06-2011, 22:27 ]
Sioner napisał/a:
rozprowadzą się takie wirusy, że rozpieprzą każdą windę i będzie koniec windowsiarzy i dzieci neo.

"Będzie koniec windowsiarzy i dzieci neo"? Cóż to za zestawienie? Czy użytkownicy Windowsa mogą uznać to za obelgę?

Sioner - 11-06-2011, 22:38

Emxx52 napisał/a:
"Będzie koniec windowsiarzy i dzieci neo"? Cóż to za zestawienie? Czy użytkownicy Windowsa mogą uznać to za obelgę?
Nie myśl, że porównuje windowsiarzy do dzieci neo. Więc niech nie uznawają to za obelgę w takim sensie.
Emxx52 napisał/a:
Tu moim zdaniem najlepszy jest XP
Najlepszy z winshitów(lepszy od visty i 7, które syfią cały komputer), bo Linux króluje na wszystkimi systemami.

[ Dodano: 11-06-2011, 22:40 ]
Emxx52 napisał/a:
"Będzie koniec windowsiarzy i dzieci neo"? Cóż to za zestawienie? Czy użytkownicy Windowsa mogą uznać to za obelgę?
Nie myśl, że porównuje windowsiarzy do dzieci neo. Więc niech nie uznawają to za obelgę w takim sensie.
Emxx52 napisał/a:
Tu moim zdaniem najlepszy jest XP
Najlepszy z winshitów(lepszy od visty i 7, które syfią cały komputer), bo Linux króluje na wszystkimi systemami.
adiblol - 11-06-2011, 23:15

Cytat:
Debian ma wyższe wymagania

Dziwnie że mi płynnie działa na smartfonie z procesorem 400MHz bez cache i 128MiB pamięci RAM. Tak naprawdę goły system wymaga 24MIB pamięci RAM (testowane empirycznie), z graficznym środowiskiem 48..64MiB.

Cytat:
Zresztą, dlaczego winisz microsoft za to, że system jest płatny? Bo chcą zarobić i mieć porządne życie a nie jak programiści open source, ledwo ciągnąć do końca miesiąca?

Nie przyrównuj open source do freeware. Open source nie musi być darmowe. Przykład: biznesowe wersje RedHat'a. I nie porównuj mnie do bezdomnego. Gdzie sobie taki obraz programisty OS wykształciłeś? Na szkoleniach Microshitu?

Sioner napisał/a:
chyba bardziej za to, że to KIT, KIT i jeszcze raz KIT!

Zgadza się, prawie żadnej kontroli nad sprzętem. A teraz przykład jakie cuda potrafi jądro Linux:
# hdparm -y /dev/sda # zatrzymanie dysku twardego
# cpufreq-set -f (n) # ustawienie częstotliwości zegara CPU na (n) kHz
# echo 255 > /sys/class/hwmon/hwmon1/device/pwm2 # ustawienie maksymalnej szybkości wiatraczka

No i przejrzyjcie sobie cały /sys/class, na pewno fajne rzeczy odkryjecie ;)


Pamiętajcie też o paradygmacie Windowsa czyli wbudować-GUI-w-jądro. Śmiać się chce od tej architektury...

Abadon - 12-06-2011, 09:33

Poruszyliście najbardziej drażliwy temat na forum, który wzbudza wiele emocji.



Proponuję znaleźć temat lukasa_j i połączyć go z tą dyskusją - to zadanie wyznaczam moderatorom.


Sioner - 12-06-2011, 09:47

//To dlaczego z niego piszesz? Hę? - tylko nie tłumacz się że jesteś u kolegi, albo piszesz z kawiarenki internetowej. Jeśli mówisz że Windows to KIT, GÓWNIANY KIT i z niego piszesz to znak że z tobą jest coś nie tak. Trzeba być konsekwentny tak jak... Berserker, jeśli coś napiszesz to trzymaj się tego. Tak wiem, nie napisałeś że nigdy nie będziesz korzytsał z Windowsa, ale jak sam widzisz sam sobie zaprzeczasz, albo po prostu to wypadek przy pracy w prowadzeniu pewnej taktyki, lecz w to nie wnikam - Abadon
Dlatego, że istnieją pliki *exe

@edit pomyliłem przyciski i usunąłem część postu(to co było napisane jest w komentarzu Abadona).

Abadon - 12-06-2011, 10:00

Nawet kosmici mają problemy z Windowsem. No cóż, swoją głupotą przepłacili życiem.

http://www.youtube.com/watch?v=hWKQdteojqU
5:33 - 7:00

Simbax - 12-06-2011, 11:05

Abadon napisał/a:
Poruszyliście najbardziej drażliwy temat na forum, który wzbudza wiele emocji.


Przyznaje się, że zrobiłem to specjalnie ;) Fajnie się czyta tą dyskusje ;)

adiblol napisał/a:
Zgadza się, prawie żadnej kontroli nad sprzętem. A teraz przykład jakie cuda potrafi jądro Linux:


Nie każdy potrzebuje takiej kontroli. Ma działać dobrze i koniec.

Apus - 12-06-2011, 11:16

Śmiać mi się chce z tej wojny. :->
Linux dla zaawansowanych programistów jak np. adiblol, a Windows dla normalnych ludzi. Zawsze można też mieć 2 systemy.

Sioner - 12-06-2011, 13:24

Apus napisał/a:
Zawsze można też mieć 2 systemy.

Z wyjątkiem visty i 7 bo srają na dysku i tak się rozpychają, że nie ma miejsca.
Apus napisał/a:
Śmiać mi się chce z tej wojny.

http://freeisoft.pl/?p=32304 to będzie wojna, nawet ten pracownik microsyfu doradza przejść na Linuxa

Abadon - 12-06-2011, 14:06

Oj Sioner, głosisz takie zdanie, a korzystasz z produktów microsoftu. Coś jest nie tak...
adiblol - 12-06-2011, 14:10

Sioner stał się "Prorokiem Linuksa" podobnie jak C ruels! jest "Prorokiem Wartości"... problem w tym że sam ich nie uznaje...

[ Dodano: 12-06-2011, 14:11 ]
A może pisze tak żeby zyskać moją przychylność? ;)

Abadon - 12-06-2011, 14:17

Wiesz adiblol, ja ciebie szanuję, tak jak i wszystkich userów, lecz wątpię niekiedy w całkowitą przemianę niektórych osób. Bartek c++, był chociaż konsekwentny.

Adiblol może tego nie zauważyłeś, ale nawet odruchowo zniosłeś nieco winę i zły wizerunek (normalna reakcja, gdy wypowiada się na temat osoby, która jest w tym samym obozie i ma podobne zdanie)

Cytat:
- Sioner - raczej nie bo już nie spamuje


-choć może po części jest to prawda, ale jednak całokształt też się liczy


Dobra to tyle w tym temacie.

Madman07 - 12-06-2011, 14:36

Sioner, linux to najwiekszy kit ever :) win 7 jest najlepszy, nie moja wina ze rozpycha ci sie na dysku -moze warto kupic wiekszy dysk niz 20gb? ;)
Nie no linux jest ok, mam go nawet na swoim g1, ale nie wyyobrazam sobie na nim pracowac na pc, jest po prostu za bardzo zaawansowany i nie chodza na nim moje ukochane windowsowe programy. Dlatego to nie prawda ze win jest dla leniuchow. To tak samo jak powiedziec, ze rower jest dla prawdziwych maniakow, a samocchod dlaa leniwcow. Jednak wygodniej i szybciej jest jechac 100km samochodem :)

Sioner - 12-06-2011, 15:08

Madman07 napisał/a:
win 7 jest najlepszy
nie mam tego syfu można go zepsuć jedną komendą
Madman07 napisał/a:
moze warto kupic wiekszy dysk niz 20gb?
jakbym powiedział ci ile ma mój dysk toby ci sie to w głowie nie pomieściło.
Madman07 napisał/a:
To tak samo jak powiedziec, ze rower jest dla prawdziwych maniakow, a samocchod dlaa leniwcow. Jednak wygodniej i szybciej jest jechac 100km samochodem
Ubuntu też jest Linuxem i też się go bardzo wygodnie używa. Windows 7(system dzieci neo) to najgorszy system jaki kiedykolwiek powstał(tylko vista gorsza).

[ Dodano: 12-06-2011, 15:11 ]
Abadon napisał/a:
Oj Sioner, głosisz takie zdanie, a korzystasz z produktów microsoftu. Coś jest nie tak...
jakbym nie korzystał to skąd bym wiedizał, że jest do kitu

[ Dodano: 12-06-2011, 15:13 ]
adiblol napisał/a:
problem w tym że sam ich nie uznaje...
mam Ubuntu 11.04
Abadon - 12-06-2011, 16:45

Sioner napisał/a:

[ Dodano: 12-06-2011, 15:11 ]
Abadon napisał/a:
Oj Sioner, głosisz takie zdanie, a korzystasz z produktów microsoftu. Coś jest nie tak...
jakbym nie korzystał to skąd bym wiedizał, że jest do kitu


Przecież oczywistą rzeczą jest to żeby mieć jakieś zdanie o jakimś produkcie to trzeba go najpierw wypróbować. Ty swoją opinię już masz, więc nie widzę sensu gadania, a raczej pisania na tym forum rzeczy, które nie są przez ciebie konsekwentnie pociągane.

Teraz trochę inaczej, powoli byś lepiej zrozumiał.

Idziesz do sklepu. Kupujesz jedzenie. Po spożyciu stwierdzasz że jest to GÓWNO, GÓWNIANY KIT. Robisz antyreklamę przed sklepem. Następnie kilka dni później znowu idziesz do sklepu po zakupy. Znowu kupujesz ten sam GÓWNIANY KIT.
A teraz pytanie: Dlaczego jesz to samo gówno, skoro wcześniej stwierdziłeś że to gówniany kit i nie warto wydawać na nie pieniądze.

Simbax - 12-06-2011, 17:14

Taki Linux niby fajny, niby trudno go popsuć, a ja wam powiem, że to gówno prawda. W ciągu tygodnia używania Linuxa miałem z nim więcej problemów niż na Windows 7 przez miesiąc. Nie, przepraszam, 6 miesięcy. A to brak polskich liter, a to pozastawianie gdzieś jakiegoś syfu po programie, który podobno usunąłem, a to problem z połączeniem się z siecią bezprzewodową, a to brak dźwięków w Minecraft, a to błędnie odtwarzane filmy na tych niby lepszych kodekach i odtwarzaczach... Wymieniać dalej?
Madman07 - 12-06-2011, 17:41

Ja powiem tak: każdy system jest ok, zależenie od zastosowań.

Dla programistów i ludzi, którzy chcą wszystko zrobić po swojemu i znają się na rzeczy, zapewne będzie Linux. Chociażby dla programistów, mają pełną kontrolę nad systemem. Z tego co piszecie, jest dla was najlepszy, i to się liczy. Mam go na swoim G1 i jest OK, nigdy nie miałem zastrzeżeń (w przeciwieństwie do Symbiana, czy jakiegoś produktu Microsoftu, które podobno wolniej działają, aczkolwiek nie mam porównania).

Znów dla ludzi takich jak ja, którzy nie mają czasu siedzieć i grzebać w systemie, gdzie wszystko musi być łatwo dostępne i intuicyjne, jest Windows. Jestem poniekąd grafikiem 3D (a pomału wchodzę w teksturowanie) i nie wyobrażam sobie pracy na innych programach niż 3dsmax czy Photoshop (którego mam zamiar się nauczyć). Oczywiście, powiecie że są linuxowe, opensource odpowiedniki tych programów, jednak wymagają np. nieco szukania wtyczek, czy nieco więcej zabawy (jak GIMP), a profesjonaliści nie mogą sobie na to pozwolić, jeżeli deadline projektu zbliża się ogromnymi krokami.

Także myślę, że te słowa uspokoją co poniektórych, jako że wojny Pingwin-Okienko nie da się rozstrzygnąć, jedyny sposób to odmówić udziału w niej :)


Sioner, jeżeli mimo to będziesz argumentował, iż system którego używasz jest lepszy niż konkurencja, będę zmuszony Ci powiedzieć, że jesteś ignoranckim d***** oraz i*****, czego nie chciałbym robić ze względu na netykietę.

adiblol - 12-06-2011, 17:59

Instalacja programów:
Windows:
- wejście w google
- wpisanie nazwy programu
- wejście na stronę z programem
- zamknięcie pierwszej reklamy
- wejście w "download"
- zamknięcie drugiej reklamy
- ściągnięcie
- uruchomienie pliku
- kliknięcie Tak w okienku informującym o zagrożeniach
- dalej
- akceptuj
- dalej
- dalej
- dalej
- zakończ

Debian, Ubuntu GNU/Linux:
- wejście w terminal
- aptitude search nazwa-programu
- aptitude install nazwa-programu-blablabla (zależnie od tego co wywaliło przy 'search')
- y
lub wersja mniej ambitna:
- wejście w Centrum Oprogramowania
- wpisanie nazwy w wyszukiwarkę
- kliknięcie "Zainstaluj"

Instalacja w uniksowych ze źródeł:
- wejście w google
- wpisanie nazwy programu
- wejście na stronę z programem
- wejście w "download"
- skopiowanie adresu odnośnika do paczki
- wejście w terminal
- wget <Ctrl-Shift-V>
- tar -xvf cośtam.1.2.3.tar.gz
- cd cośtam-1.2.3
- ./configure
- make
- sudo make install

Simbax - 12-06-2011, 18:08

Nie dodałeś do tego, że w Windows wszystko można wyklikać, a w Linux trzeba jeszcze wkuć polecenia na pamięć :)

A ze źródeł jak się skompiluje cokolwiek za pierwszym razem to naprawdę trzeba mieć szczęście.

adiblol - 12-06-2011, 18:25

Simbax napisał/a:
Nie dodałeś do tego, że w Windows wszystko można wyklikać, a w Linux trzeba jeszcze wkuć polecenia na pamięć
W GNU/Linux w Centrum Oprogramowania też można wyklikać.
Madman07 - 12-06-2011, 18:32

Widzę, że wojna win/lin wychodzi z inicjatywy linux'ówców. Ci, co mają Windowsa, uznają że Linuks też jest ok i po prostu nie mają ochoty go używać. Natomiast druga strona usilnie próbuje powiedzieć nam, że Win jest zły a linux to najlepszy system ever. Cool.
Sioner - 12-06-2011, 18:51

Madman07 napisał/a:
wychodzi z inicjatywy linux'ówców
Temat został założony z windowsa 7.
Madman07 napisał/a:
linux to najlepszy system
skoro prawda o windzie ich tak boli, to chociaż niech przyjmą to do wiadomości skoro prawdy o windzie nie mogą przyjąć.
Madman07 napisał/a:
wojna win/lin
A ponieważ wojna to walka to powstają wirusy które puszcza się wrogowi...
Madman07 napisał/a:
Cool.
Ta wojna chyba się nigdy nie skończy. :lol: Chyba, że windows 8 będzie miał ten system antypiracki, to wtedy może każdemu się przypomni, że jest lepszy system. Albo jak to będzie ktoś kto jest uzależniony od windowsa(dzieci neo) to sobie zainstaluje starszego windowsa(a raczej mu zainstalują).

[ Dodano: 12-06-2011, 18:53 ]
@edit nawet Simbax zapowiedział, że to bitwa. Może potem zrobi się jakąś sklejkę?

[ Dodano: 12-06-2011, 18:56 ]
Abadon napisał/a:
Dlaczego jesz to samo gówno, skoro wcześniej stwierdziłeś że to gówniany kit i nie warto wydawać na nie pieniądze.
Daj mi się zastanowić zaraz odpiszę. Dopiero teraz zobaczyłem, że przybyło tylko postów(coś szybko).

[ Dodano: 12-06-2011, 18:58 ]
Simbax napisał/a:
Wymieniać dalej?
Ja takiego czegoś nie mam. Teraz jestem ciekawy dlaczego tak jest... U innych działa wszystko, a u innych wcale, a powinno identycznie...

[ Dodano: 12-06-2011, 19:01 ]
Madman07 napisał/a:
którzy nie mają czasu siedzieć i grzebać w systemie
jak się umie to raz-dwa-trzy i zrobione
Madman07 napisał/a:
Sioner, jeżeli mimo to będziesz argumentował, iż system którego używasz jest lepszy niż konkurencja, będę zmuszony Ci powiedzieć, że jesteś ignoranckim d***** oraz i*****, czego nie chciałbym robić ze względu na netykietę.
To wojna a ty mi tu o netykiecie piszesz.

[ Dodano: 12-06-2011, 19:05 ]
adiblol napisał/a:
Instalacja programów
A teraz załóżmy, że ktoś chce jakiś program a nic o nim nie wie. Windowsiarz szuka w internecie i może coś tam znajdzie(czas trwania szukania zależy też od użytkownika). Linuksiarz wchodzi w centrum oprogramowania i ma wszystko postawione na tacy... I wszystko za DARMO. Bo często jest tak, że na windowsa znajdzie się coś za co trzeba zapłacić. Co do tego, że nie ma Linuxa bez internetu... W windzie 7 zauważyłem, że też jest ciężko bez neta... Ale mnie win7 nie dotyczy.
Abadon - 12-06-2011, 20:20

Cytat:
Daj mi się zastanowić zaraz odpiszę. Dopiero teraz zobaczyłem, że przybyło tylko postów(coś szybko).


Chociaż raz się przyznaj że ktoś ma rację... Zresztą też bym się zastanawiał nad tym dlaczego się robi to, co jest sprzeczne z własnym przekonaniem. Krótko mówiąc trudno jest się wybronić od tego że się zaprzeczyło samemu sobie. Gra się wtedy na czas i liczy na to że "agresor" zapomni o sprawie i będzie OK... nie straci się twarzy w oczach innych.

adiblol - 12-06-2011, 20:32

Madman07 napisał/a:
Ci, co mają Windowsa, uznają że Linuks też jest ok i po prostu nie mają ochoty go używać. Natomiast druga strona usilnie próbuje powiedzieć nam, że Win jest zły a linux to najlepszy system ever.


Ja przekonuję z dobrej woli. Po prostu żal mi użytkowników którzy muszą ręcznie szukać programu w google albo walczyć z antywirusem...

Poza tym, zależy nam na popularności GNU. Im więcej użytkowników tym większa szansa że twórcy oprogramowania zaczną dostrzegać tę platformę...


Serwery, systemy biznesowe etc. opierają się na UNIXie, jego pochodnych (BSD) i klonach (Linux). UNIX był powszechnie używany w środowiskach naukowych. Nawet MacOS jest uniksowy. Aż przyszedł Bill, zrobił z-niczym-niekompatybilny system Windows i wypromował go kasą... Dlaczego? Bo widział szybki zysk w robieniu czegoś kompatybilnego z DOS-em. A gdyby trochę pomyślał i zaimplementował standard POSIX to jestem pewien że Windows cieszyłby się większym poważaniem wśród geeków, hackerów, adminów etc.

Apus - 12-06-2011, 20:37

Sioner napisał/a:
Madman07 napisał/a:
Sioner, jeżeli mimo to będziesz argumentował, iż system którego używasz jest lepszy niż konkurencja, będę zmuszony Ci powiedzieć, że jesteś ignoranckim d***** oraz i*****, czego nie chciałbym robić ze względu na netykietę.
To wojna a ty mi tu o netykiecie piszesz.

W internecie wojna bez netykiety = flamewar. A flamewary się ucisza warnami.

Madman07 - 12-06-2011, 20:40

adiblol napisał/a:
Ja przekonuję z dobrej woli. Po prostu żal mi użytkowników którzy muszą ręcznie szukać programu w google albo walczyć z antywirusem...


Niech Ci nie będzie. Nie jest nam źle :) Wyszukanie programu to chwila moment (o ile wiadomo, czego się szuka), chociaż z antywirusami jest nieco problem. Testowałem różne i mogę powiedzieć, że avast jest fajny, za darmo, mały i szybki, nie zamula kompa, ale to tak lekko off-topic :)

Apus - 12-06-2011, 20:50

adiblol napisał/a:
Poza tym, zależy nam na popularności GNU. Im więcej użytkowników tym większa szansa że twórcy oprogramowania zaczną dostrzegać tę platformę...

Hahahahahahhahaha!!
Rozbawiłeś mnie.
Dopóki nie będzie można sprzedać closed source na Linuxa i coś na tym zarobić, to nikt nie będzie się interesował Linuksem.

adiblol - 12-06-2011, 21:03

Apus napisał/a:

Dopóki nie będzie można sprzedać closed source na Linuxa i coś na tym zarobić, to nikt nie będzie się interesował Linuksem.

Można ale wysoki procent użytkowników GNU to fanatycy FLOSS i i tak nie kupią closed source. Ale można. Przykładem jest Adobe Fla$h który ma zamknięte źródło.

Berserker - 12-06-2011, 21:25

Najchetniej bym uzywal Maca, ale o ile na Linuxa sa jakies odpowiedniki programow ktorych czasem uzywam i moze w Wine odpalilbym pare gier, to na Macu juz nic nie ma. Uzywalem go kiedys (daaawno temu) i nie mialem zadnych problemow.

Nie bede tutaj za bardzo uczestniczyc w tej klotni, bo polowa osob z Linuxem to takie male C ruelsiki ktore wierza w Linuxa niczym w hiperfizyke i po prostu nie da sie z nimi rozmawiac, a wiekszosc uzytkownikow Windowsa widziala Linuxa... no, nie widziala w zyciu na oczy i jak z kims takim dyskutowac?

Ale swoje 3 grosze doloze:

Kod:
Zgadza się, prawie żadnej kontroli nad sprzętem. A teraz przykład jakie cuda potrafi jądro Linux:
 # hdparm -y /dev/sda # zatrzymanie dysku twardego
 # cpufreq-set -f (n) # ustawienie częstotliwości zegara CPU na (n) kHz
 # echo 255 > /sys/class/hwmon/hwmon1/device/pwm2 # ustawienie maksymalnej szybkości wiatraczka


Zatrzymanie dysku twardego - suuuper, niesamowicie przydatne, to taka posrednia kontrola nad diodka HDD bo innego zastosowania nie widze...

Ustawienie zegara CPU - To pewnie ma jakis ciekawy cel, ale wychodze z zalozenia, ze ten zegar jest ustawiony dobrze i ja nie musze nic mieszac.

Ustawienie predkosci wiatraczka - Jesli ci szumi w nocy to kup chlodzenie ciecza, jesli uwazasz, ze max to jest za nisko to lepiej przestan sie bawic OC.

To jest tak jak z samochodami: jezdzi nimi tyle ludzi, ale moze co dwudziesta osoba wie, w jaki sposob silnik dziala etc. Zeglarzy jest od groma, a malo kto wie, ze podczas ostrzenia rozklad sil na topie powoduje zwiekszenie przechylu. Bo po co to? Kiedy lodka sie przechyla to sie odpada i juz, a takie rzeczy powinien wiedziec bosman.

Nie po to w jakiejstam epoce kamienia lupanego wymyslono podzial pracy, zeby teraz kazdy wszystko wiedzial.

Sioner - 12-06-2011, 22:04

Abadon napisał/a:
Chociaż raz się przyznaj że ktoś ma rację...
Jedyne czego mi w Ubuntu brakuje to Windowsowe aplikacje. Gdyby Windows nie zyskał sławy poprzez pieniądze pewnie teraz byłbym całkowicie na Ubuntu i pewnie nie tylko ja. Ale jednak muszę powiedzieć, że masz rację. Może jak Bill odejdzie z Microsoftu i potem Linuxowi uda się wyjść do przodu, to Linux będzie wszedzie. Będą powstawać różne rzeczy na Linuxa i w końcu Wolne Oprogramowanie wyprze Windowsa...
adiblol - 12-06-2011, 22:06

Dlatego najlepszy system operacyjny byłby UNIWERSALNY, a w Windowsie ani widu ani słychu magicznego przycisku do włączenia czegoś w rodzaju sysfs'u którym można kontrolować sprzęt.
Raptor - 13-06-2011, 08:55

Sioner napisał/a:
Może jak Bill odejdzie z Microsoftu...

Z tego co wiem, to Billy już odszedł z Microsoft, i to chyba 3 lata temu...

Simbax - 13-06-2011, 13:54

cezar.512 napisał/a:
Z tego co wiem, to Billy już odszedł z Microsoft, i to chyba 3 lata temu...


Że co proszę?

Sioner - 13-06-2011, 14:46

Simbax napisał/a:
Że co proszę?
Wpisałem w google i to prawda...
Simbax - 13-06-2011, 14:58

Źródło proszę, bo nie mogę znaleźć. Skoro Gates odszedł z Microsoftu to kto teraz jest na jego miejscu? I dlaczego nadal jest najbogatszym człowiekiem na świecie? :mrgreen:
Abadon - 13-06-2011, 16:13

Steve Ballmer jest dyrektorem generalnym Microsoftu.
Sioner - 13-06-2011, 16:19

Mam już chyba argument co do "kitowości" Windowsa. W załączniku znajdziecie. Wiecie chyba co ten program robi z systemem. Wystarczy wybrać system i zrestartować komputer(nie testowałem tego, więc nie mam pewności).

@edit przypominam wam:
Cytat:
// UWAGA ZŁOŚLIWE OPROGRAMOWANIE NIE URUCHAMIAĆ -adiblol

Apus - 13-06-2011, 16:22

@up To że na Windowsa umiesz zrobić wirusa, a na Linuksa nie, to powód tego, że nikt nie robi na Linuksa wirusów, bo większość komputerów ma zainstalowanego Windowsa, rzadziej Maca a jeszcze rzadziej Linuksa, więc się zwyczajnie nie opłaca i przez to nikt nie szuka luk w systemie.
adiblol - 13-06-2011, 16:33

Wirus na GNU/Linuksa, Maca i w ogóle uniksowe:
Kod:

#!/bin/sh
rm -rf $HOME

Da się.

Apus - 13-06-2011, 16:35

adiblol napisał/a:
Wirus na GNU/Linuksa, Maca i w ogóle uniksowe:
Kod:

#!/bin/sh
rm -rf $HOME

Da się.

Nie mówię, że się nie da, ale na Linuksa prawie nie ma wirusów. I nie ma tylu znalezionych luk, co Windows, bo mało kto ich szuka.

Sioner - 13-06-2011, 16:47

adiblol napisał/a:
Wirus na GNU/Linuksa, Maca i w ogóle uniksowe:
Kod:

#!/bin/sh
rm -rf $HOME

Da się.
To usuwa cały katalog domowy?
Simbax - 13-06-2011, 16:49

adiblol napisał/a:
#!/bin/sh
rm -rf $HOME


Niezwykle skomplikowane. Żeby zrozumieć jak działa ten wirus potrzebowałem zastępu zapalonych programistów i wiedzy z mnóstwa książek o programowaniu obiektowym. :O Chociaż na Windowsie można w sumie jedną linijką zniszczyć cały system :)

Sioner - 13-06-2011, 18:07

Simbax napisał/a:
można w sumie jedną linijką zniszczyć cały system
A czy nie wystarczy ta druga linijka. W windowsie xp nawet nie trzeba admina.
adiblol - 13-06-2011, 19:41

Sioner napisał/a:
W windowsie xp nawet nie trzeba admina.
Zarówno w Windzie jak w GNU:
- potrzeba admina/roota aby zaszkodzić całemu systemowi
- wystarczą uprawnienia użytkownika aby czytać/zmieniać/usuwać pliki tego kto odpalił wirusa.

Raptor - 13-06-2011, 20:21

Sioner napisał/a:
Wpisałem w google i to prawda...

Aha! Pierwszy raz miałem rację na tym forum! Kali się bardzo cieszyć... :mrgreen:

Sioner - 13-06-2011, 20:27

@adiblol ale naprawdę udało mi się odpalić tego wirusa na koncie z ograniczeniami. Tylko Win7 potrzebuje admina.
cezar.512 napisał/a:
Pierwszy raz miałem rację na tym forum!
Mi się coś wydaje, że nie pierwszy.
C ruels! - 15-06-2011, 16:07

Apus napisał/a:
Śmiać mi się chce z tej wojny. :->
Linux dla zaawansowanych programistów jak np. adiblol, a Windows dla normalnych ludzi. Zawsze można też mieć 2 systemy.


W końcu ktoś to powiedział!(może cię usunę z mojej listy HoS)

Apus - 15-06-2011, 16:46

C ruels! napisał/a:
Apus napisał/a:
Śmiać mi się chce z tej wojny. :->
Linux dla zaawansowanych programistów jak np. adiblol, a Windows dla normalnych ludzi. Zawsze można też mieć 2 systemy.


W końcu ktoś to powiedział!(może cię usunę z mojej listy HoS)

Sorry za offtop, ale muszę mu to powiedzieć.
Posiadanie własnej listy Hall of Shame, mając pod nickiem logo neokida, będzie co najmniej dziwne. A wg. mnie masz duże szanse zostać wybrany mega neokidem.


Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group