Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

Strefa off-topu - Najnowsze gry - najmniejsze wymagania. Jakie znacie?

lukas_j - 22-03-2011, 23:47
Temat postu: Najnowsze gry - najmniejsze wymagania. Jakie znacie?
Hmm ostatnio myslalem nad tym, dlaczego nowe gry maja takie straszne wymagania? Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kase... Zresztą niektóre maja wymagania wtrącone na siłe. Gothic 3, uważam ze jest nawet ok, ale jesli chodzi o wymagania dziwi mnie jedno. Wymaga "tylko" 2ghz, ale za to 1;1,5GB RAM, karty GF8 albo GF7 (chyba). Ja mam GF 6200 i działa mi ta gra. Tak samo, kolega kupił(sic!) w biedronce gre za 10zł (straglehold) to wymagania są po prostu przesadzone... O ile procesor ujdzie, co prawda jest to Core 2 Duo 2.13ghz, ale ujdzie, 2gb ram.. widać, że brak optymalizacji, karta to samo, ale jak zobaczylem, że wymaga to 15gb HDD to ja nie wiem.. Czy modele aż tak dużo zajmują? Każdy zna GTA:SA, wiele grało. Gra zajmuje 4GB. Kiedyś było to troszke dużo, jak miało sie dyski 10gb(ja mialem takiego starocia, dużo osob wtedy miało wieksze dyski, 20,80gb... w szwecji jak mój kuzyn jezdził mieli dyski 300GB, tam jest szybki net to wszystko sciagaja, kompy tanie, nie to co polska..), ale gra miała małe wymagania i dało się w nią grac. Dało się wybierać detale, draw distance, rozdzielczość i inne. W nowych grach też niby jest coś takiego, ale mała widze roznice w wydajności jak przestawie jakość na najniższą, a w GTA:SA widać znaczną roznice. nawet w warsztacie na zintegrowanej karcie graficznej intela, co mania drive wyciaga.. 11fps gra działała plynnie na 800x600 i low detalach.

Ale dosyć opowiadania i ubolewania. Nie o tym ten temat!

Chcialem sie zapytać czy znacie jakieś nowsze gry, w które warto zagrać, lecz mają one małe wymagania (mniej niż 1gb ramu(chociaż 1gb to wg mnie dość dużo), mile widziane np. 512,256,384, procek np. 1.6, 1.2, nic powyzej 2.0ghz, słaba karta graficzna, np. gf4, gf5). Jeśli macie też propozycje dla jakiś starych gier - możecie je dodać. Taki temat przyda róznym osobom(w tym mi), bo poznają różne nowe gry, ktore na ich komputerach spokojnie odpalą i które się szybko załadują (nie lubie gier, które długo się ładują. Mam 20 min, nie mam co robić, to np. w starszą gre zagram chwile, a w taką nowszą to poczekam te 20min podczas ładowania...).

Ja ostatnio znalazlem Oil Tycoon 2. Moze nie taka nowosc (2006) ale jak na gre z takiego roku to nawet małe wymagania. Co ciekawe gra zajmuje około 270mb, wymaga 800mhz, 128 ram (w zalecanych 512), karta 64mb z akceleracją 3d (od razu nasuwa mi się na myśl GeForce 4).
Wiem, że niektóre Need For Speed mają małe wymagania, ostatnio nawet widzialem w sklepie (nie pamietam już jakiego NFS), który wymagal 1.6ghz, 384mb ram.


Co do starszych gier - polecam Gothic (bardzo małe wymagania, 300mhz, 128ram), Gothic II, seria GTA do GTA:SA (w SA-MP'a też polecam zagrac, super serwery, szczególnie do stuntów), CS 1.6, DOOM1/2 :D


Wypiszcie też swoje propozycje, szczegolnie nowszych gier.

adiblol - 23-03-2011, 20:21

Polecam zręcznościówkę Armagetron Advanced.
Co do wymagań dyskowych:
Cytat:

root@hydrogen:/home/adiblol# aptitude install armagetronad
Następujące NOWE pakiety zostaną zainstalowane:
armagetronad armagetronad-common{a}
0 pakietów aktualizowanych, 2 instalowanych, 0 do usunięcia i 397 nie aktualizowanych.
Do pobrania 1956 kB archiwów. Zajęte po rozpakowaniu: 4350 kB.

Da się? Da się. :)

Nie wypowiem się na temat wymagań graficzno-RAMowo-procesorowych tej gry bo obecnie nie działa mi akceleracja 3D...

Simbax - 24-03-2011, 14:44

Portal (2007). Znasz pewnie ;)

Hmm... Nowe gry? Nie znam żadnej gry z ostatnich dwóch lat, która miałaby tak małe wymagania.

Raptor - 24-03-2011, 15:34

Polecam grę World Of Goo. Odpaliła bez problemu na mojej dość leciwej maszynie. Rzekomo istnieje też wersja pod GNU/Linux.
Berserker - 24-03-2011, 21:58

A ja wcale nie polecam grac w nowe gry, bo sa beznadziejne :P
Raptor - 24-03-2011, 22:19

Berserker napisał/a:
A ja wcale nie polecam grac w nowe gry, bo sa beznadziejne :P

Faktycznie brakuje im tego uroku i prostoty co dawniej...

Łza się w oku kręci:
www.gry-pegasus.xaa.pl

C ruels! - 25-03-2011, 14:35

Berserker napisał/a:
A ja wcale nie polecam grac w nowe gry, bo sa beznadziejne :P

1.Pisze się są!
2.Starcraft 2 nie jest beznadziejny :evil:

Apus - 25-03-2011, 14:54

C ruels! napisał/a:
2.Starcraft 2 nie jest beznadziejny :evil:

... bo ma super hiper jedwabistą (czyt. szitową) grafę. :-P
Grafika nie jest najważniejsza tylko, grywalność (np. taki Minecraft - wcale nie ma dobrej grafiki, a jest tak popularny). :roll:

I nawet nie pisz że nie chodzi ci o grafikę. :-x

Sioner - 25-03-2011, 15:08

Gothic 4 ma dopiero wymagania
Cytat:
Wymagania Arcania: Gothic 4

Wymagania Minimalne:

System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.8 GHz / AMD Athlon II x2 2.8 GHz
Pamięć RAM: 2GB
Karta Graficzna: GeForce 8800 GTX
Karta Dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 8.1
DirectX: 9.0c i nowsze
Miejsce na dysku: 9GB

Wymagania Zalecane:

System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Procesor: Intel Core I7 3 GHz / AMD Phenom II x4 3 GHz
Pamięć RAM: 4GB
Karta Graficzna: GeForce GTX 295 i nowsze
Karta Dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 8.1
DirectX: 9.0c i nowsze
Miejsce na dysku: 9GB

Chyba już żadna gra nie ma wyższych.

adiblol - 25-03-2011, 16:22

A ja mam Mario i Tetris na kalkulatorze (6MHz CPU, 100KB RAM, wyświetlacz cz-b). Naprawdę małe wymagania :D
Simbax - 25-03-2011, 16:54

Apus napisał/a:
2.Starcraft 2 nie jest beznadziejny :evil:

... bo ma super hiper jedwabistą (czyt. szitową) grafę. :-P


No comment Apus. Jak "fanboy" Blizzarda nie będę tolerował tej zniewagi! A tak na poważnie to StarCraft jest BARDZO popularny. Poza tym nie grałem, ale widzę po filmach, że w gameplay-u się nic nie zmieniło i nadal wykorzystuje proste rozwiązania, które są jak najbardziej grywalne ;)

Berserker napisał/a:
A ja wcale nie polecam grac w nowe gry, bo sa beznadziejne :P


Nie wszystkie, ale większość.

PS Gothic skończył się na dwójce.

Apus - 25-03-2011, 19:23

Simbax napisał/a:
Apus napisał/a:
2.Starcraft 2 nie jest beznadziejny :evil:

... bo ma super hiper jedwabistą (czyt. szitową) grafę. :-P


No comment Apus. Jak "fanboy" Blizzarda nie będę tolerował tej zniewagi! A tak na poważnie to StarCraft jest BARDZO popularny. Poza tym nie grałem, ale widzę po filmach, że w gameplay-u się nic nie zmieniło i nadal wykorzystuje proste rozwiązania, które są jak najbardziej grywalne ;)

Osobiście nie mam nic do tej gry (nie grałem), ale wiem, że noobkom (a szczególnie Cruel s!'owi) chodzi tylko o grafikę w grze. Grywalność nie ma dla nich znaczenia. ;-)

C ruels! - 26-03-2011, 07:20

Apus napisał/a:

Osobiście nie mam nic do tej gry (nie grałem), ale wiem, że noobkom (a szczególnie Cruel s!'owi) chodzi tylko o grafikę w grze. Grywalność nie ma dla nich znaczenia. ;-)


Dla mnie grywalność ma większe znaczenie niż grafika!I gram w Minecraft-świetne!

Pasterz - 27-03-2011, 16:01

Polecam wszytkie gry z serii Total War fanom strategi czasu rzeczywistego!

W szczególności Rome:Total War (lub też Antologia) dla starszych komputerków.

Przy nich wsiąkam na ładnych pare godzinek...

Emxx52 - 01-04-2011, 18:18

@C ruels!: minecraft... czy ta gra ma wogóle jakiś sens? Za bardzo nie rozumiem o co w nim chodzi, wiem tylko że cośtam się buduje itp., ale o co w tym naprawdę chodzi?
Simbax - 01-04-2011, 18:26

@up Jest o tym temat zrobiony przeze mnie. Poza tym jest to sandbox. Czyli nie ma żadnego celu, sam sobie go wyznaczasz i ogólnie robisz co chcesz :)
Berserker - 03-04-2011, 00:23

Left 4 Dead ftw i tyle, szkoda tylko, ze ludzie z ktorymi gram latwo ragequituja...

C ruels! napisał/a:
1.Pisze się są!

Niezle sie usmialem jak to przeczytalem, skad wiesz, moze mialem na mysli spolke akcyjna? Wciskanie alta to marnotrawstwo czasu, no i starcraft 2 jest beznadziejny :>

Thorin12 - 20-04-2011, 12:28

Oj wierz mi - też mam l4d ale nie gram za bardzo bo kampanie przewałkowałem, survival mi się znudził a na Versus szaleją Pro NEET gracze... (a l4d2 jest za ciężki jak na mój gruchot)


Co do topica... Gdyby nie to, że PORTAL 2 wymaga takiego procesora to chyba ta gra zdobyłaby miano "najnowszej gry z małymi wymaganiami" (nooo i jeszcze dochodzi i tu uwaga... 13 gb HDD D: )

Simbax - 20-04-2011, 13:36

Ależ Portal 2 jest epicki. Najbardziej mi się podoba co-op :) Tylko jak zwykle przesadzają z ceną, będę musiał poczekać aż stanieje albo jak będzie jakaś promocja na Steam.
Berserker - 20-04-2011, 14:50

Cytat:
Oj wierz mi - też mam l4d ale nie gram za bardzo bo kampanie przewałkowałem, survival mi się znudził a na Versus szaleją Pro NEET gracze... (a l4d2 jest za ciężki jak na mój gruchot)

Jak kazda gra. L4D daje najwieksza zabawe podczas grania ze znajomymi, najlepiej majac vc. Naprawde czasem mamy takie fajne akcje (na expercie ostatnio trzymamy sie razem tylko dlatego, ze jak ktos znajdzie molotowa to odrazu rzuca go w kogos innego), ze mozna sie poplakac ze smiechu...

lukas_j - 20-04-2011, 15:27

Ja jeszcze moge polecic Mortyr III, nie ma aż takich strasznych ;)
Thorin12 - 20-04-2011, 17:55

Berserker napisał/a:
Cytat:
Oj wierz mi - też mam l4d ale nie gram za bardzo bo kampanie przewałkowałem, survival mi się znudził a na Versus szaleją Pro NEET gracze... (a l4d2 jest za ciężki jak na mój gruchot)

Jak kazda gra. L4D daje najwieksza zabawe podczas grania ze znajomymi, najlepiej majac vc. Naprawde czasem mamy takie fajne akcje (na expercie ostatnio trzymamy sie razem tylko dlatego, ze jak ktos znajdzie molotowa to odrazu rzuca go w kogos innego), ze mozna sie poplakac ze smiechu...




Hmmm... "Profound moments in l4d2" - to mi przyszło na myśl jak przeczytałem to co napisałeś...

Z tym że można popłakać się ze śmiechu to masz rację... ale tylko wtedy gdy jest dobra akcja lub grasz z osobą towarzyską tudzież z idiotą D:


Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group