Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

Zabawy - Impreza informatyków u adiblola

adiblol - 16-03-2011, 20:27
Temat postu: Impreza informatyków u adiblola
Z okazji swojego 1024 postu, na wzór cezara.512 "organizuję" "imprezę" - ale informatyczną. :mrgreen:

http://www.google.pl/images?q=geek+party



Co proponujemy:
- jakie komputery (hardware)
- jakie oprogramowanie na tych komputerach
- przepustowość, peeringi, protokoły łącza internetowego
- jaki sprzęt do odtwarzania muzyki
- inne sprzęty
c.d.n.

C ruels! - 17-03-2011, 10:32

Komputery:
8 GB RAM DDR3
1TB HDD
karta graficzna nvida GeForce 5800
System:
Linux Ubuntu
Windows 7 Ultimate
GiygasOS :-P
Do odtwarzania muzy:
Wieża stereo

Simbax - 17-03-2011, 15:38

Zintegrowana karta dźwiękowa i graficzna. (O.o)
Apus - 17-03-2011, 17:00

Komputery z pod znaku nadgniłego jabłka. :mrgreen:
Albo Windows vista z ie 6 i blokadą na Mozillę, Chrome i Operę.
Oczywiście internet 128 kbps (w podręczniku od majzy miałem zadanie, że jakiś koleś ma internet 128 KB/s i ściąga plik 2 MB i trzeba było obliczyć ile mu to zajmie przyjmując że 1 MB to 1000 KB :lol: ).
Do użytku podczas imprezy konto 99lvl z itemami admina na metinie 2.
Cenzor i Opiekun Ucznia ustawiony pod 1 klasę podstawówki. :-P
Do odtwarzania muzyki dwa głośniki komputerowe + basowy (jedna dobra rzecz :-> ).
Inny sprzęt? Serwer oczywiście. :mrgreen:

adiblol - 17-03-2011, 21:52

Celowo poruszyłem temat audio...

C ruels! napisał/a:
Wieża stereo
500W PMPO? :mrgreen: I plastikowe kolumny? :lol:

Apus napisał/a:
Do odtwarzania muzyki dwa głośniki komputerowe + basowy (jedna dobra rzecz :-> ).
Oj nie, właśnie głośniki komputerowe to shit niepospolity a sprzęt z subwooferem (2.1 czy 5.1) ssie. Wolę porządne 2.0.

Simbax napisał/a:
Zintegrowana karta dźwiękowa
Kolejna audioherezja... lepiej jakąś z porządnym przetwornikiem na PCI lub USB.


Simbax napisał/a:
i graficzna
Świetny pomysł, mało prądu zużywa, a do trybu tekstowego idealna!
Raptor - 18-03-2011, 00:14

adiblol napisał/a:
Simbax napisał/a:
Zintegrowana karta dźwiękowa
Kolejna audioherezja... lepiej jakąś z porządnym przetwornikiem na PCI lub USB.
Nie lepiej wzmacniacz lampowy? Analogowa MOC rządzi!

Wracając do oprogramowania:
Maszyny zaopatrzyć we wszystkie systemy Microsoft (MS-DOS, Windows, Windows NT, pomniejsze wersje testowe). Bedzie ''Wielkie Testowanie i Porównywanie Produktów Microsoft i Dyskusje, Który System Jest Dobry''.

Powinien być też KomputerPotwór, na którym zainstalowany jest Windows 7, który wirtualizuje 2008, który wirtualizuje Vista, który wirtualizuje 2003, który wirtualizuje XP, który wirtualizuje 2000, który wirtualizuje NT 4.0, który wirtualizuje Millennium, który wirtualizuje 98, który wirtualizuje 95, który wirtualizuje Windows 3.0, 2.0, 1.0, które wirtualizują wszystkie MS-DOS, które wirtualizują platformę PEGASUS...

Jest w tym trochę surrealizmu (np. wirtualizowanie przez MS-DOS PEGASUS), ale co mi tam ;-) ...

Nie bez powodu to napisałem. Zajmuję się ostatnio wirtualizacją DOSBox-em (dzięki adiblolowi, który uświadomił mi istnienie tego środowiska :-) )...

Fcolobot - 18-03-2011, 07:57

hehe fajna imprezka
Apus - 18-03-2011, 14:50

adiblol napisał/a:
Apus napisał/a:
Do odtwarzania muzyki dwa głośniki komputerowe + basowy (jedna dobra rzecz :-> ).
Oj nie, właśnie głośniki komputerowe to shit niepospolity a sprzęt z subwooferem (2.1 czy 5.1) ssie. Wolę porządne 2.0.

Ja akurat mam z Logitech'a (i basowy i zwykłe) i wcale nie są shitem. Nie mam słuchu muzycznego, ale IMO dźwięk jest dobry.

cezar.512 napisał/a:
Analogowa MOC rządzi!

Ty masz jakąś manię na punkcie analogowych sprżętów. ;-)

Sioner - 18-03-2011, 15:18

cezar.512 napisał/a:
Nie bez powodu to napisałem. Zajmuję się ostatnio wirtualizacją DOSBox-em (dzięki adiblolowi, który uświadomił mi istnienie tego środowiska )...

A jak chcesz wirtualizować 95 pod 98? Da się w ogóle. Pod DOSBox-em winshit 95 nie działa. Co do wirtualizacjii 98 na VirtualBoxie(pisałeś to w chatboxie) to mi też nie chodzi, ale na tym od microshitu chodzi bez zawieszeń. Windows xp na VirtualBoxie chodzi bez zawieszeń, więc to 98 ma coś w sobie takiego, że nie działa.

Simbax - 18-03-2011, 15:22

Apus napisał/a:
Ja akurat mam z Logitech'a (i basowy i zwykłe) i wcale nie są shitem. Nie mam słuchu muzycznego, ale IMO dźwięk jest dobry.


Ja tam nawet nie wiem jakie mam głośniki xD Jakieś stare 2.1, ważne żeby grały :P

Na imprezę można przynieść PyrBook firmy Pear.

Apus - 18-03-2011, 15:34

Sry za offtop ale:
Simbax napisał/a:
Na imprezę można przynieść PyrBook firmy Pear.

WTH? :shock: o.Θ

adiblol - 18-03-2011, 16:26

cezar.512 napisał/a:
Nie lepiej wzmacniacz lampowy? Analogowa MOC rządzi!

Ale wzmacniacz musi mieć źródło? Płyty winylowe? :mrgreen:

Raptor - 18-03-2011, 18:28

Cytat:
Ale wzmacniacz musi mieć źródło? Płyty winylowe?

Z tego, co wiem, są lub były wzmacniacze lampowe wkładane do kieszeń 5,25 cala. Były podłączane do kart dźwiękowych. Można więc odtwarzać z płyt CD.

Simbax - 18-03-2011, 18:29

Apus napisał/a:
Sry za offtop ale:
Simbax napisał/a:
Na imprezę można przynieść PyrBook firmy Pear.

WTH? :shock: o.Θ


Ech... Jest takie coś jak Apple - jabłko. Pear - gruszka. Mac(intosh)Book. Pyr(us)Book.

adiblol - 18-03-2011, 19:17

cezar.512 napisał/a:
Można więc odtwarzać z płyt CD.

Wolę FLACzki z dysku - mają większą redundancję od CDDA (trudniej coś uszkodzić).

Raptor - 21-03-2011, 08:25

adiblol napisał/a:
cezar.512 napisał/a:
Można więc odtwarzać z płyt CD.

Wolę FLACzki z dysku - mają większą redundancję od CDDA (trudniej coś uszkodzić).

Ale odtwarzanie z płyt ma swój klimat! Nie ma to jak siedzenie przed komputerem ze słuchawkami w uszach i uruchomionym AIMP lub Windows Media (Pla)Frajerem. Świetne jest też gapienie się na pudełko ze świetnie wykonaną okładką :-P ...

adiblol - 21-03-2011, 21:28

Ja wyznaję mpd i ncmpcpp do odtwarzania muzyki.
Przykładowy screenshot (nie mój):

Piękne w mpd jest to że w przeciwieństwie do np. VLC, buforuje z wyprzedzeniem na _następny plik_, dzięki czemu nie ma niezamierzonych przerw między ścieżkami.

cezar.512 napisał/a:
Świetne jest też gapienie się na pudełko ze świetnie wykonaną okładką

Mnie tylko dźwięk interesuje - nic więcej. Sprzętu się też to tyczy. Jeżeli coś jest brzydkie (np. wystają kable i luty...) i ma niski WAF (Wife/Woman Acceptance Factor), jeśli jest mało szpanerskie, nieważne. Ważna jest tylko jakość audio. Dlatego uznaję karty dźwiękowe jako pełnoprawne źródła dźwięku (np. Yamaha YMF-744), o lepszym stosunku możliwości do cen od odtwarzaczy CDDA.

25 marca dzień dynamiki... http://dynamicrangeday.co.uk/

Chyba utworzę dział "audio" :)


Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group