Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

GNU/Linux - Sieć bezprzewodowa

Sioner - 27-02-2011, 21:11
Temat postu: Sieć bezprzewodowa
Znowu mam ten sam problem z siecią bezprzewodową(przez USB podłączona jest). Wpisuje hasło i nadal się nie chce połączyć. Co robię źle? System Ubuntu 10.04.
Simbax - 27-02-2011, 21:37

Sprawdź, czy wybrałeś dobre zabezpieczenie i czy hasło na pewno jest poprawne. Często przestawiałem dwie cyfry i dopiero gdy sprawdziłem w ustawieniach routera to to zauważałem.
adiblol - 27-02-2011, 22:50

Masz szyfrowanie WPA czy (o zgrozo) WEP? Z jakiego programu korzystasz do łączenia się? Z domyślnego (network-manager) czy może z WiCD?

Rozumiem że skoro każe Ci wpisać hasło to znaczy że kartę w ogóle wykrywa.


Najlepiej olać te pseudoułatwiające menadżery sieci jak network-manager i wicd i bezpośrednio używać wpa_supplicant (wbrew nazwie działa też z WEP i niezabezpieczonymi). Jak?

1. otwórz terminal
2. sudo gedit /etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.conf
3. wklej to do edytora i zapisz
Kod:
ctrl_interface=DIR=/var/run/wpa_supplicant GROUP=netdev
update_config=1

4. sudo adduser <TWOJA_NAZWA_UŻYTKOWNIKA> netdev - jeśli wywali że już jesteś w tej grupie to masz szczęście i nie musisz się przelogowywać, w przeciwnym wypadku wyloguj się i zaloguj
5. sudo iwconfig - zorientujesz się który interfejs jest od bezprzewodowej
6. sudo wpa_supplicant -i <INTERFEJS_SIECI_BEZPRZEWODOWEJ> -c /etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.conf
7. w nowej karcie terminala wpisz "wpa_gui" albo wybierz ten program z menu
8. w wpa_gui wybierz "Scan", kliknij dwukrotnie na swoją sieć, uzupełnij hasełka, zatwierdź i to wszystko. powinieneś się połączyć
9. sudo dhclient -v <INTERFEJS_SIECI_BEZPRZEWODOWEJ>
Kroki 6..9 trzeba będzie ponawiać przy każdym połączeniu, napiszę jutro jak to zautomatyzować.

To jest wersja zarezerwowana dla pr0 h4x00rz, lamerzy won do wicd i podobnych "ułatwiaczy" :>
Jest oczywiście wersja dla l33t pr0 h4x0rz z ręcznym edytowaniem pliku konfiguracyjnego.

Sioner(niezalogowany) - 18-03-2011, 15:11

Okazało się, że pomyliłem typ połączenia i na darmo dawałem spacje.

Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group